King of Prussia Tournaments      
        August 10 & 11, 2018      
                       
                       
            Confirmation campbell@chesco.com 
            Weather Info      
            Rules    
            Directions     
    Fees      
Revised 9:15 PM Friday August 30     Referee Event Registration    
                       
Date Time Gm # Home Away Field Div M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3
8/10/19 8:00 AM 79 Methacton United Northeast United Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 9:15 AM 80 KOPSC CSSC Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 10:30 AM 75 Methacton United CSSC Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 11:45 AM 74 AYSA KOPSC Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 1:00 PM 70 Boyertown Soccer Club CSSC Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 2:15 PM 71 AYSA South Parkland Youth Association Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 3:30 PM 68 Methacton United South Parkland Youth Association Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
8/10/19 8:00 AM 78 AYSA Boyertown Soccer Club Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 9:15 AM 76 Northeast United South Parkland Youth Association Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 10:30 AM 77 Boyertown Soccer Club South Parkland Youth Association Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 11:45 AM 73 Northeast United Boyertown Soccer Club Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 1:00 PM 72 Methacton United KOPSC Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 2:15 PM 69 Northeast United KOPSC Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 3:30 PM 67 AYSA CSSC Baxter Field #2 U10 Girls   Cole Hammel X X
8/10/19 8:30 AM 55 Southern Lehigh Jersey Shore Boca Jr FC Baxter Field #3 U12 Girls   Julia Hickey Jason Vo Ethan Nguyen
8/10/19 10:00 AM 56 King of Prussia Soccer Club Southern Lehigh Baxter Field #3 U12 Girls   Jason Vo Julia Hickey Ethan Nguyen
8/10/19 11:30 AM 54 King of Prussia Soccer Club Jersey Shore Boca Jr FC Baxter Field #3 U12 Girls   Julia Hickey Jason Vo Ethan Nguyen
8/10/19 1:00 PM 58 TBA TBA Baxter Field #3 U12 Girls   Jason Vo Julie Hickey Ethan Nguyen
8/10/19 2:15 PM 57 TBA TBA Baxter Field #3 U12 Girls   Kevin Looby Jason Vo Brian Vo
8/10/19 8:30 AM 53 MNSA King of Prussia Soccer Club Baxter Field #4 U12 Girls   Brian Vo Jonathan Doan Blake Balhmeuller
8/10/19 10:00 AM 52 King of Prussia Soccer Club Jersey Shore BOCA Jr FC Baxter Field #4 U12 Girls   Jonathan Doan Brian Vo Blake Balhmeuller
8/10/19 11:30 AM 51 MNSA Jersey Shore BOCA Jr FC Baxter Field #4 U12 Girls   Brian Vo Jonathan Doan Blake Balhmeuller
8/10/19 1:00 PM 59 TBA TBA Baxter Field #4 U12 Girls   Jonathan Doan Brian Vo Blake Balhmeuller
8/10/19 8:30 AM 82 Nitro 3 Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Kevin Looby Trevor Looby Sam Schwartz
8/10/19 9:20 AM 32 Northeast United West-Mont United SA Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Trevor Looby Kevin Looby Josh Swatrz
8/10/19 10:30 AM 93 METHACTON UNITED '07 STORM (PAE) TOWAMENCIN TSC TORNADOES (PAE) Upper Merion HS Field #1 U13 Girls   Kevin Looby Trevor Looby Josh Schwartz
8/10/19 12:00 PM 81 Upper Moreland CSSC Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Trevor Looby Kevin Looby Josh Schwartz
8/10/19 1:00 PM 33 KOPSC Upper Moreland Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Kevin Looby Trevor Looby Sam Swartz
8/10/19 2:15 PM 96 REBELS FC '07/08 (PAE) WEST END SC U13 WEST END FURY (USA) Upper Merion HS Field #1 U13 Girls   Trevor Looby Sam Swartz Josh Schwartz
8/10/19 4:25 PM 37 Northeast United KOPSC Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Trevor Looby Kevin Looby Josh Swatrz
8/10/19 8:30 AM 85 KOPSC Jersey Shore Boca Jr FC Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ellery Schlorff
8/10/19 9:20 AM 35 KOPSC FC Europa Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ashton Fox
8/10/19 10:30 AM 94 REBELS FC '07/08 (PAE) PENNRIDGE UNION (PAE) Upper Merion HS Field #2 U13 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ellery Schlorff
8/10/19 12:00 PM 86 BC United KOPSC Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ashton Fox
8/10/19 1:00 PM 36 West-Mont United SA FC Europa Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ellery Schlorff
8/10/19 2:15 PM 99 PENNRIDGE UNION (PAE) TOWAMENCIN TSC TORNADOES (PAE) Upper Merion HS Field #2 U13 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ashton Fox
8/10/19 3:15 PM 87 TBA TBA Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ellery Schlorff
8/10/19 4:25 PM 31 Upper Moreland FC Europa Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Bill Neef Sophia Lamesta Ashton Fox
8/10/19 8:30 AM 98 METHACTON UNITED '07 STORM (PAE) REBELS FC '07/08 (PAE) Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Hilton, Sr Hilton, Jr Maric, Z
8/10/19 9:45 AM 84 BC United Jersey Shore Boca Jr FC Upper Merion HS Field #3 U14 Girls   Hilton, Jr Hilton, Sr Charlie Bordonaro
8/10/19 11:00 AM 29 Northeast United FC Europa Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Hilton, Sr Hilton, Jr Charlie Bordonaro
8/10/19 12:30 PM 97 TOWAMENCIN TSC TORNADOES (PAE) WEST END SC U13 WEST END FURY (USA) Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Arnold, D Scheer, A Hilton, Jr
8/10/19 1:45 PM 88 TBA TBA Upper Merion HS Field #3 U14 Girls   Hilton, Sr Arnold, D Scheer, A
8/10/19 2:45 PM 34 Northeast United Upper Moreland Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Hilton, Jr Hilton, Sr Arnold, D
8/10/19 4:00 PM 90 METHACTON UNITED '07 STORM (PAE) WEST END SC U13 WEST END FURY (USA) Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Arnold, D Hilton, Jr Hilton, Sr
8/10/19 8:30 AM 92 WEST END SC U13 WEST END FURY (USA) PENNRIDGE UNION (PAE) Upper Merion HS Field #4 U13 Girls   Vicente, V Vicente, J Charlie Bordonaro
8/10/19 9:45 AM 83 Upper Moreland Nitro Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Maric, Z Vicente, V Vicente, J
8/10/19 11:00 AM 38 Upper Moreland West-Mont United SA Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Arnold, D Maric, Z Vicente, V
8/10/19 12:30 PM 95 METHACTON UNITED '07 STORM (PAE) PENNRIDGE UNION (PAE) Upper Merion HS Field #4 U13 Girls   Vicente, J Scheer, E Maric, Z
8/10/19 1:45 PM 89 TBA TBA Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Vicente, V Vicente, J Scheer, E
8/10/19 2:45 PM 30 KOPSC West-Mont United SA Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Maric, Z Vicente, V Vicente, J
8/10/19 4:00 PM 91 REBELS FC '07/08 (PAE) TOWAMENCIN TSC TORNADOES (PAE) Upper Merion HS Field #4 U13 Girls   Vicente, J Maric, Z Vicente, V
8/11/19 9:00 AM 57 KOPSC Electric City Shock Juniors FC Baxter Field #1 U10 Boys   Andrew Vallet X X
8/11/19 10:00 AM 4 King of Prussia Union SC Baxter Field #1 U09 Boys   Andrew Vallet X X
8/11/19 11:00 AM 55 Haverford Soccer Club Electric City Shock Juniors FC Baxter Field #1 U10 Boys   Andrew Vallet X X
8/11/19 12:00 PM 1 Union SC Marple Newtown Baxter Field #1 U09 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 1:00 PM 53 Haverford Soccer Club KOPSC Baxter Field #1 U10 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 1:50 PM 51 HSC Pennridge Baxter Field #1 U10 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 2:40 PM 6 Lower Merion Soccer Club Union SC Baxter Field #1 U09 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 3:30 PM 49 Boyertown Soccer Club Pennridge Baxter Field #1 U10 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 4:45 PM 47 Boyertown Soccer Club HSC Baxter Field #1 U10 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 9:00 AM 56 PSC Haverford Soccer Club Baxter Field #2 U10 Boys   Sophia Lamesta X X
8/11/19 10:00 AM 3 Marple Newtown Lower Merion Soccer Club Baxter Field #2 U09 Boys   Sophia Lamesta X X
8/11/19 11:00 AM 54 PSC KOPSC Baxter Field #2 U10 Boys   Sophia Lamesta X X
8/11/19 12:00 PM 2 King of Prussia Lower Merion Soccer Club Baxter Field #2 U09 Boys   Jason Vo X X
8/11/19 1:00 PM 52 Electric City Shock Juniors FC PSC Baxter Field #2 U10 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 1:50 PM 50 Coventry Boyertown Soccer Club Baxter Field #2 U10 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 2:40 PM 5 Marple Newtown King of Prussia Baxter Field #2 U09 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 3:30 PM 48 Coventry HSC Baxter Field #2 U10 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 4:45 PM 46 Pennridge Coventry Baxter Field #2 U10 Boys   Brian Vo X X
8/11/19 8:00 AM 100 Marple Newtown Soccer Association KOPSC White Baxter Field #3 U12 Boys   Gallen, J Ellery Schlorff Ashton Fox
8/11/19 9:00 AM 96 KOPSC Blue Methacton United Baxter Field #3 U11 Boys   Erkis, T Gallen, J Bill Neef
8/11/19 10:00 AM 102 Deep Run KOPSC White Baxter Field #3 U12 Boys   Gallen, J Ellery Schlorff Ashton Fox
8/11/19 11:00 AM 94 Hunter SC Methacton United Baxter Field #3 U11 Boys   Erkis, T Gallen, J Snodgrass, D
8/11/19 12:00 PM 98 Marple Newtown Soccer Association Deep Run Baxter Field #3 U12 Boys   Snodgrass, D Ellery Schlorff Ashton Fox
8/11/19 1:00 PM 92 Hunter SC KOPSC Blue Baxter Field #3 U11 Boys   Jonathan Doan Gallen, J Snodgrass, D
8/11/19 8:00 AM 99 KOPSC Deep Run Baxter Field #4 U12 Boys   Bill Neef Blake Bahlmeuller Ethan Nguyen
8/11/19 9:00 AM 95 Towamencin Hunter SC Baxter Field #4 U11 Boys   Jonathan Doan Patel, N Patel, A
8/11/19 10:00 AM 101 KOPSC Marple Newtown Soccer Association Baxter Field #4 U12 Boys   Bill Neef Blake Bahlmeuller Ethan Nguyen
8/11/19 11:00 AM 93 Towamencin KOPSC Blue Baxter Field #4 U11 Boys   Jonathan Doan Patel, N Patel, A
8/11/19 12:00 PM 97 KOPSC White KOPSC Baxter Field #4 U12 Boys   Bill Neef Blake Bahlmeuller Ethan Nguyen
8/11/19 1:00 PM 91 Methacton United Towamencin Baxter Field #4 U11 Boys   Bill Neef Patel, N Patel, A
8/11/19 8:00 AM 117 Rose Tree SC KOPSC Upper Merion HS Field #1 U15 Boys   Cole Hammel Derek Hammel Sam Schwartz
8/11/19 9:15 AM 123 Towamencin Soccer Club King of Prussia SC Upper Merion HS Field #1 U16 Boys   Derek Hammel Cole Hammel Josh Scwartz
8/11/19 10:30 AM 115 Chambersburg YSA KOPSC Upper Merion HS Field #1 U15 Boys   Cole Hammel Derek Hammel Sam Schwartz
8/11/19 11:35 AM 76 Springfield FC Nitro-Shock Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Forgione, S Rizzo, C Charlie Bordonaro
8/11/19 1:00 PM 113 Chambersburg YSA Rose Tree SC Upper Merion HS Field #1 U15 Boys   Cole Hammel Derek Hammel Sam Schwartz
8/11/19 2:20 PM 118 King of Prussia SC King of Prussia SC Upper Merion HS Field #1 U16 Boys   Derek Hammel Cole Hammel Josh Scwartz
8/11/19 8:00 AM 116 MNSA Chambersburg YSA Upper Merion HS Field #2 U15 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Emma Wellington
8/11/19 9:15 AM 122 King of Prussia SC Pennsylvania Rush Upper Merion HS Field #2 U16 Boys   Trevor Looby Kevin Looby Emma Wellington
8/11/19 10:15 AM 80 Yardley Makefield Soccer King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U14 Boys   Rizzo, C Forgione, S Forgione, J
8/11/19 12:00 PM 120 King of Prussia SC Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U16 Boys   Trevor Looby Kevin Looby Emma Wellington
8/11/19 1:00 PM 112 KOPSC MNSA Upper Merion HS Field #2 U15 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Emma Wellington
8/11/19 2:20 PM 86 Nitro-Shock Methacton United Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U14 Boys   Rizzo, C Forgione, S Forgione, J
8/11/19 8:00 AM 79 Methacton United Soccer Club King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U14 Boys   Forgione, S Rizzo, C Forgione, J
8/11/19 10:30 AM 114 MNSA Rose Tree SC Upper Merion HS Field #3 U15 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Emma Wellington
8/11/19 12:00 PM 121 Pennsylvania Rush King of Prussia SC Upper Merion HS Field #3 U16 Boys   Derek Hammel Cole Hammel Josh Scwartz
8/11/19 2:00 PM 119 Pennsylvania Rush Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U16 Boys   Trevor Looby Kevin Looby Emma Wellington
8/11/19 3:00 PM 85 KOPSC King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U14 Boys   Emma Wellington Trevor Looby Sam Schwartz
8/11/19 8:00 AM 78 Springfield FC KOPSC Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Whitham, J Vicente, J Charlie Bordonaro
8/11/19 10:00 AM 77 KOPSC Nitro-Shock Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Vicente, V Whitham, J Charlie Bordonaro
8/11/19 12:15 PM 81 Methacton United Soccer Club Yardley Makefield Soccer Upper Merion HS Field #4 U14 Boys   Whitham, J Vicente, J Vicente, J
8/11/19 2:20 PM 87 Springfield FC Yardley Makefield Soccer Upper Merion HS Field #4 U14 Boys   Vicente, J Whitham, J Vicente, J