King of Prussia Tournaments      
        August 11 & 12, 2018      
                       
                       
            Confirmation campbell@chesco.com 
            Weather Info      
            Rules    
            Directions     
Revised 7:00 PM Saturday August 11   Fees      
                       
Date Time Gm # Home Away Field Div M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3
11-Aug 8:00 AM 66 AYSA KOPSC Blue Baxter Field #1 U9 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 9:00 AM 36 Haverford Soccer Club Cedar Stars Academy Baxter Field #1 U10 Girls   Zack Chipperfield NA NA
11-Aug 10:00 AM 65 KOPSC Blue Methacton United Baxter Field #1 U9 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 11:00 AM 34 HFC United Cedar Stars Academy Baxter Field #1 U10 Girls   Zack Chipperfield NA NA
11-Aug 12:00 PM 64 AYSA Methacton United Baxter Field #1 U9 Girls   Zack Chipperfield NA NA
11-Aug 1:00 PM 32 HFC United Haverford Soccer Club Baxter Field #1 U10 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 2:00 PM 67 TBA TBA Baxter Field #1 U9 Girls   Zack Chipperfield NA NA
11-Aug 3:00 PM 69 TBA TBA Baxter Field #1 U9 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 8:00 AM 63 Haverford SC LIFE Baxter Field #2 U9 Girls   Corry Wilson NA NA
11-Aug 9:00 AM 35 King of Prussia Soccer Club HFC United Baxter Field #2 U10 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 10:00 AM 62 LIFE Chester Springs United Baxter Field #2 U9 Girls   Corry Wilson NA NA
11-Aug 11:00 AM 33 King of Prussia Soccer Club Haverford Soccer Club Baxter Field #2 U10 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 12:00 PM 61 Haverford SC Chester Springs United Baxter Field #2 U9 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 1:00 PM 31 Cedar Stars Academy King of Prussia Soccer Club Baxter Field #2 U10 Girls   Corry Wilson NA NA
11-Aug 2:00 PM 68 TBA TBA Baxter Field #2 U9 Girls   Danny Acheck NA NA
11-Aug 8:00 AM 60 KOPSC RTSC Baxter Field #3 U12 Girls   Antonio Dias NA NA
11-Aug 9:00 AM 12 Haverford soccer club Southern Lehigh Baxter Field #3 U11 Girls   Antonio Dias NA NA
11-Aug 10:00 AM 53 Northeast United Pennridge Baxter Field #3 U12 Girls   Antonio Dias NA NA
11-Aug 11:00 AM 8 Chester Springs United Jersey Shore BOCA Jr FC Baxter Field #3 U11 Girls   Antonio Dias NA NA
11-Aug 12:00 PM 52 Pennridge KOPSC White Baxter Field #3 U12 Girls   Gonzalo Mendez NA NA
11-Aug 1:00 PM 7 Boyertown Soccer Club Jersey Shore BOCA Jr FC Baxter Field #3 U11 Girls   Gonzalo Mendez NA NA
11-Aug 2:00 PM 50 Pennridge FC Brandywine Baxter Field #3 U12 Girls   Gonzalo Mendez NA NA
11-Aug 3:00 PM 15 TBA TBA Baxter Field #3 U11 Girls   Gonzalo Mendez NA NA
11-Aug 8:00 AM 59 Lionville Haverford Soccer Club Baxter Field #4 U12 Girls   Andrew Cieri NA NA
11-Aug 9:00 AM 9 Boyertown Soccer Club Chester Springs United Baxter Field #4 U11 Girls   Andrew Cieri NA NA
11-Aug 10:00 AM 54 FC Brandywine KOPSC White Baxter Field #4 U12 Girls   Andrew Cieri NA NA
11-Aug 11:00 AM 11 Southern Lehigh FC Brandywine Baxter Field #4 U11 Girls   Andrew Cieri NA NA
11-Aug 12:00 PM 57 Lionville KOPSC Baxter Field #4 U12 Girls   John Juergensen NA NA
11-Aug 1:00 PM 10 Haverford soccer club FC Brandywine Baxter Field #4 U11 Girls   John Juergensen NA NA
11-Aug 2:00 PM 56 Haverford Soccer Club KOPSC Baxter Field #4 U12 Girls   John Juergensen NA NA
11-Aug 3:00 PM 14 TBA TBA Baxter Field #4 U11 Girls   John Juergensen NA NA
11-Aug 8:00 AM 49 KOPSC White Northeast United Baxter Field #5 U12 Girls   John Mchugh NA NA
11-Aug 10:00 AM 58 Haverford Soccer Club RTSC Baxter Field #5 U12 Girls   John Mchugh NA NA
11-Aug 12:00 PM 51 Northeast United FC Brandywine Baxter Field #5 U12 Girls   John Mchugh NA NA
11-Aug 2:00 PM 55 RTSC Lionville Baxter Field #5 U12 Girls   John Mchugh NA NA
11-Aug 3:00 PM 13 TBA TBA Baxter Field #5 U11 Girls   John Mchugh NA NA
11-Aug 8:00 AM 16 Valley Soccer Club FC Brandywine Upper Merion HS Field #1 U15 Girls   Tony Rizzo Brian Vo Jason Vo
11-Aug 9:15 AM 48 Northeast United KOPSC Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Kyle Roberts Tony Rizzo Brian Vo
11-Aug 10:30 AM 17 FC Montour FC Brandywine Upper Merion HS Field #1 U15 Girls   Jason Vo Kyle Roberts Tony Rizzo
11-Aug 11:45 AM 40 Back Mountain Youth Soccer Association Canandaigua Area Soccer League Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Brian Vo Jason Vo Kyle Roberts
11-Aug 1:00 PM 18 Valley Soccer Club FC Montour Upper Merion HS Field #1 U15 Girls   Tony Rizzo Brian Vo Jason Vo
11-Aug 2:15 PM 43 KOPSC Haverford Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Kyle Roberts Tony Rizzo Brian Vo
11-Aug 3:30 PM 74 KOPSC Blue Pennridge Yellowjackets Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Jason Vo Kyle Roberts Rizzo, T
11-Aug 8:00 AM 19 Upper Moreland KOPSC Upper Merion HS Field #2 U15 Girls   Trevor Looby Cole Hammel Seth Stompfrock
11-Aug 9:15 AM 47 Haverford Soccer Club Rose Tree SC Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Nick Lindelow Trevor Looby Cole Hammel
11-Aug 10:30 AM 20 Towamencin Soccer Club KOPSC Upper Merion HS Field #2 U15 Girls   Seth Stompfrock Nick Lindelow Trevor Looby
11-Aug 11:45 AM 39 Towamencin SC (TSC) ENCO Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Cole Hammel Seth Stompfrock Nick Lindelow
11-Aug 1:00 PM 21 Upper Moreland Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U15 Girls   Trevor Looby Cole Hammel Seth Stompfrock
11-Aug 2:15 PM 44 Rose Tree SC Northeast United Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Nick Lindelow Trevor Looby Cole Hammel
11-Aug 3:30 PM 22 TBA TBA Upper Merion HS Field #2 U15 Girls   Cole Hammel Seth Stompfrock Nick Lindelow
11-Aug 5:00 PM 71 KOPSC Blue Haverford Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Kyle Roberts Bill Neef Gary Repko
11-Aug 8:00 AM 78 Marple Newtown Soccer Association KOPSC Blue Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Kevin looby Aidan Looby Derek Hammel
11-Aug 9:15 AM 42 ENCO Canandaigua Area Soccer League Upper Merion HS Field #3 U14 Girls   Derek Hammel Kevin Looby Sophia Lamesta
11-Aug 10:30 AM 75 Marple Newtown Soccer Association Pennridge Yellowjackets Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Gary Repko Chris Hornickle Bill Neef
11-Aug 11:45 AM 46 Rose Tree SC KOPSC Upper Merion HS Field #3 U14 Girls   Kevin Looby Aidan Looby Sophia Lamesta
11-Aug 1:00 PM 73 Marple Newtown Soccer Association Haverford Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Bill Neef Greg Flamma Gary Repko
11-Aug 2:15 PM 38 Back Mountain Youth Soccer Association ENCO Upper Merion HS Field #3 U14 Girls   Aidan Looby Kevin Looby Sophia Lamesta
11-Aug 3:30 PM 23 TBA TBA Upper Merion HS Field #3 U15 Girls   Aidan Looby Kevin Looby Derek Hammel
11-Aug 5:00 PM 72 Pennridge Yellowjackets LIFE Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Aidan Looby Kevin Looby Derek Hammel
11-Aug 8:00 AM 79 Pennridge Yellowjackets Haverford Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Bill Neef Greg Flamma Gary Repko
11-Aug 9:15 AM 41 Towamencin SC (TSC) Back Mountain Youth Soccer Association Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Hornickle, C Bill Neef Greg Flamma
11-Aug 10:30 AM 77 Haverford LIFE Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Aidan Looby Kevin Looby Derek Hammel
11-Aug 11:45 AM 45 Haverford Soccer Club Northeast United Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Gregg Flamma Chris Hornickle Gary Repko
11-Aug 1:00 PM 76 KOPSC Blue LIFE Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Kevin Looby Derek Hammel Sophia Lamesta
11-Aug 2:15 PM 37 Canandaigua Area Soccer League Towamencin SC (TSC) Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Hornickle, C Bill Neef Greg Flamma
11-Aug 3:30 PM 70 Marple Newtown Soccer Association LIFE Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Bill Neef Greg Flamma Hane, B
11-Aug 5:00 PM 24 TBA TBA Upper Merion HS Field #4 U15 Girls   Hornickle, C Hane, B Greg Flamma
12-Aug 8:00 AM 32 KOPSC Blue Boyertown Soccer Club Baxter Field #1 U9 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 9:00 AM 13 Ridley United S.C. KOPSC Blue Baxter Field #1 U10 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 10:00 AM 33 Pennridge KOPSC Blue Baxter Field #1 U9 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 11:00 AM 11 Ridley United S.C. South Parkland Youth Orginazation Baxter Field #1 U10 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 12:00 PM 31 Pennridge Boyertown Soccer Club Baxter Field #1 U9 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 1:00 PM 15 South Parkland Youth Orginazation KOPSC Blue Baxter Field #1 U10 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 2:00 PM 34 TBA TBA Baxter Field #1 U9 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 2:50 PM 36 TBA TBA Baxter Field #1 U9 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 8:00 AM 28 Chester Springs United Boyertown Soccer Club Baxter Field #2 U9 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 9:00 AM 12 Chester Springs United South Parkland Youth Orginazation Baxter Field #2 U10 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 10:00 AM 30 Chester Springs United Pipeline Soccer Club Baxter Field #2 U9 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 11:00 AM 10 KOPSC Blue Chester Springs United Baxter Field #2 U10 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 12:00 PM 29 Pipeline Soccer Club Boyertown Soccer Club Baxter Field #2 U9 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 1:00 PM 14 Chester Springs United Ridley United S.C. Baxter Field #2 U10 Boys PPD Evan Elgart NA NA
12-Aug 2:00 PM 35 TBA TBA Baxter Field #2 U9 Boys PPD Danny Acheck NA NA
12-Aug 8:30 AM 104 Boyertown Soccer Club KOPSC Blue Baxter Field #3 U12 Boys PPD Kyle Roberts NA NA
12-Aug 9:30 AM 21 KOPSC Blue Southern Chester County SA Baxter Field #3 U11 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 10:30 AM 102 KOPSC Blue ACFC Soccer Baxter Field #3 U12 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 11:30 AM 19 KOPSC Southern Chester County SA Baxter Field #3 U11 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 12:30 PM 100 Springfield FC Boyertown Soccer Club Baxter Field #3 U12 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 1:30 PM 17 KOPSC KOPSC Blue Baxter Field #3 U11 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 2:30 PM 98 Springfield FC KOPSC Blue Baxter Field #3 U12 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 3:45 PM 96 FC Brandywine KOPSC Blue Baxter Field #3 U12 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 8:30 AM 103 Springfield FC FC Brandywine Baxter Field #4 U12 Boys PPD Aidan Looby NA NA
12-Aug 9:30 AM 20 FC Brandywine KOPSC Baxter Field #4 U11 Boys PPD Andrew Vallette NA NA
12-Aug 10:30 AM 99 FC Brandywine Boyertown Soccer Club Baxter Field #4 U12 Boys PPD Kyle Roberts NA NA
12-Aug 11:30 AM 18 FC Brandywine KOPSC Blue Baxter Field #4 U11 Boys PPD Andrew Vallette NA NA
12-Aug 12:30 PM 101 FC Brandywine ACFC Soccer Baxter Field #4 U12 Boys PPD Kyle Roberts NA NA
12-Aug 1:30 PM 16 Southern Chester County SA FC Brandywine Baxter Field #4 U11 Boys PPD Andrew Vallette NA NA
12-Aug 2:30 PM 97 Boyertown Soccer Club ACFC Soccer Baxter Field #4 U12 Boys PPD Andrew Vallette NA NA
12-Aug 3:45 PM 95 Springfield FC ACFC Soccer Baxter Field #4 U12 Boys PPD Andrew Vallette NA NA
12-Aug 8:00 AM 87 King of Prussia Soccer Club Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U15 Boys PPD Trevor Looby Nick Lindelow Seth Stumpfrock
12-Aug 9:15 AM 56 King of Prussia Soccer Club KOPSC White Upper Merion HS Field #1 U13 Boys PPD Cole Hammel Trevor Looby Nick Lindelow
12-Aug 10:30 AM 79 King of Prussia Soccer Club Haverford Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U14 Boys PPD Seth Stumpfrock Cole Hammel Trevor Looby
12-Aug 11:45 AM 90 King of Prussia Soccer Club King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U15 Boys PPD Nick Lindelow Seth Stumpfrock Cole Hammel
12-Aug 1:00 PM 52 Chester Springs United King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U13 Boys PPD Trevor Looby Nick Lindelow Seth Stumpfrock
12-Aug 2:15 PM 82 TBA TBA Upper Merion HS Field #1 U14 Boys PPD Cole Hammel Trevor Looby Nick Lindelow
12-Aug 3:30 PM 94 King of Prussia Soccer Club FCB Upper Merion HS Field #1 U15 Boys PPD Seth Stumpfrock Cole Hammel Trevor Looby
12-Aug 8:00 AM 93 King of Prussia Soccer Club Pennridge Yellowjackets Soccer Association Upper Merion HS Field #2 U15 Boys PPD William Fuller Derek Hammel Emma Wellington
12-Aug 9:15 AM 55 Methacton United Soccer Club Chester Springs United Upper Merion HS Field #2 U13 Boys PPD William Fuller Julia Hickey Derek Hammel
12-Aug 10:30 AM 78 ACFC Chambersburg Youth Soccer Association Upper Merion HS Field #2 U14 Boys PPD Derek Hammel Kevin Looby Emma Wellington
12-Aug 11:45 AM 86 Pennridge Yellowjackets Soccer Association FCB Upper Merion HS Field #2 U15 Boys PPD Kevin Looby Julia Hickey Emma Wellington
12-Aug 1:00 PM 51 KOPSC White Methacton United Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U13 Boys PPD Derek Hammel Julia Hickey Emma Wellington
12-Aug 2:15 PM 83 TBA TBA Upper Merion HS Field #2 U14 Boys PPD Kevin Looby Julia Hickey Derek Hammel
12-Aug 3:30 PM 85 King of Prussia Soccer Club Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U15 Boys PPD Derek Hammel Kevin Looby Emma Wellington
12-Aug 8:00 AM 81 King of Prussia Soccer Club Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U14 Boys PPD Tony Rizzo Jason Vo Brian Vo
12-Aug 9:30 AM 92 FCB Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U15 Boys PPD Jason Vo Tony Rizzo Brian Vo
12-Aug 11:15 AM 53 Methacton United Soccer Club King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U13 Boys PPD Bill Neef Greg Flamma Sophia Lamesta
12-Aug 12:30 PM 80 Towamencin Soccer Club Haverford Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U14 Boys PPD Greg Flamma Bill Neef Sophia Lamesta
12-Aug 1:45 PM 91 Pennridge Yellowjackets Soccer Association Towamencin Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U15 Boys PPD Tony Rizzo Jason Vo Brian Vo
12-Aug 8:00 AM 76 ACFC Rose Tree Soccer Club Upper Merion HS Field #4 U14 Boys PPD Bill Neef Greg Flamma Sophia Lamesta
12-Aug 9:30 AM 89 Pennridge Yellowjackets Soccer Association King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #4 U15 Boys PPD Greg Flamma Bill Neef Sophia Lamesta
12-Aug 11:15 AM 54 Chester Springs United KOPSC White Upper Merion HS Field #4 U13 Boys PPD Tony Rizzo Jason Vo Brian Vo
12-Aug 12:30 PM 77 Chambersburg Youth Soccer Association Rose Tree Soccer Club Upper Merion HS Field #4 U14 Boys PPD Brian Vo Jason Vo Tony Rizzo
12-Aug 1:45 PM 88 King of Prussia Soccer Club FCB Upper Merion HS Field #4 U15 Boys PPD Bill Neef Greg Flamma Sophia Lamesta
12-Aug 3:00 PM 84 TBA TBA Upper Merion HS Field #4 U14 Boys PPD Bill Neef Seth Stumpfrock Sophia Lamesta