King of Prussia Tournaments      
        August 12 & 13, 2017      
                       
                       
            Confirmation campbell@chesco.com 
            Weather Info      
            Rules    
            Directions     
Revised 10:30 PM Thursday August 10   Fees      
                       
Date Time Gm # Home Away Field Div M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3
12-Aug 8:00 AM 118 King of Prussia Soccer Club Haverford soccer club Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 9:30 AM 119 Chester Springs United King of Prussia Soccer Club Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 11:00 AM 120 King of Prussia Soccer Club Haverford soccer club Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 12:30 PM 116 King of Prussia Soccer Club King of Prussia Soccer Club Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 2:00 PM 115 Haverford soccer club Chester Springs United Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 3:50 PM 117 Chester Springs United King of Prussia Soccer Club Baxter Field #1 U10 Girls   Derek Hammel X X
12-Aug 8:00 AM 140 Chester Springs United Twin Valley Soccer Club Baxter Field #2 U12 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 9:00 AM 88 Boyertown Soccer Club Pennridge Baxter Field #2 U11 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 10:00 AM 126 Rose Tree SC Lighthouse Soccer Club Baxter Field #2 U12 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 11:00 AM 96 Harleysville FC Haverford Soccer Club Baxter Field #2 U11 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 12:00 PM 138 Twin Valley Soccer Club Methacton United Baxter Field #2 U12 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 1:00 PM 95 Jeffersonville Soccer Club KOPSC Blue Baxter Field #2 U11 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 2:00 PM 125 West-Mont United SA Lighthouse Soccer Club Baxter Field #2 U12 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 3:00 PM 92 Haverford Soccer Club Whitpain Baxter Field #2 U11 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 4:00 PM 134 Malvern United Twin Valley Soccer Club Baxter Field #2 U12 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 5:00 PM 80 West-Mont United SA Haverford Soccer Club Baxter Field #2 U11 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 8:00 AM 139 Malvern United Haverford soccer club Baxter Field #3 U12 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 9:00 AM 87 Towamencin Soccer Club Jeffersonville Soccer Club Baxter Field #3 U11 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 10:00 AM 128 Keystone Athletic FC Providence Baxter Field #3 U12 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 11:00 AM 85 Chester Springs United Whitpain Baxter Field #3 U11 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 12:00 PM 135 Haverford soccer club Chester Springs United Baxter Field #3 U12 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 1:00 PM 83 Towamencin Soccer Club Pennridge Baxter Field #3 U11 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 2:00 PM 121 Rose Tree SC FC Providence Baxter Field #3 U12 Girls   Aidan Looby X X
12-Aug 3:00 PM 91 West-Mont United SA Chester Springs United Baxter Field #3 U11 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 4:00 PM 133 Chester Springs United Methacton United Baxter Field #3 U12 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 5:00 PM 79 Harleysville FC Whitpain Baxter Field #3 U11 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 8:00 AM 130 Lighthouse Soccer Club Keystone Athletic Baxter Field #4 U12 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 9:00 AM 98 Haverford Soccer Club Chester Springs United Baxter Field #4 U11 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 10:00 AM 136 Malvern United Chester Springs United Baxter Field #4 U12 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 11:00 AM 93 Towamencin Soccer Club Boyertown Soccer Club Baxter Field #4 U11 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 12:00 PM 127 West-Mont United SA FC Providence Baxter Field #4 U12 Girls   Greg Flamma X X
12-Aug 1:00 PM 94 Harleysville FC Chester Springs United Baxter Field #4 U11 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 2:00 PM 132 Haverford soccer club Twin Valley Soccer Club Baxter Field #4 U12 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 3:00 PM 82 Jeffersonville Soccer Club Boyertown Soccer Club Baxter Field #4 U11 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 4:00 PM 123 Lighthouse Soccer Club FC Providence Baxter Field #4 U12 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 5:00 PM 90 Jeffersonville Soccer Club Pennridge Baxter Field #4 U11 Girls   Seth Stumpfrock X X
12-Aug 8:00 AM 129 Rose Tree SC West-Mont United SA Baxter Field #5 U12 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 9:00 AM 97 Harleysville FC West-Mont United SA Baxter Field #5 U11 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 10:00 AM 137 Haverford soccer club Methacton United Baxter Field #5 U12 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 11:00 AM 84 Pennridge KOPSC Blue Baxter Field #5 U11 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 12:00 PM 124 Rose Tree SC Keystone Athletic Baxter Field #5 U12 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 1:00 PM 86 West-Mont United SA Whitpain Baxter Field #5 U11 Girls   Justin Schloth X X
12-Aug 2:00 PM 131 Malvern United Methacton United Baxter Field #5 U12 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 3:00 PM 81 Towamencin Soccer Club KOPSC Blue Baxter Field #5 U11 Girls   Kyle Roberts X X
12-Aug 4:00 PM 122 West-Mont United SA Keystone Athletic Baxter Field #5 U12 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 5:00 PM 89 Boyertown Soccer Club KOPSC Blue Baxter Field #5 U11 Girls   Tony Rizzo X X
12-Aug 8:00 AM 78 Marple Newtown Soccer Association HFC Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Kevin Looby Francesca Lindelow Cole Hammel
12-Aug 9:00 AM 42 KOPSC jeffersonville soccer club Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Francesca Lindelow Cole Hammel Kevin Looby
12-Aug 10:00 AM 70 Chester Springs United Rose Tree Soccer Upper Merion HS Field #1 U15 Girls   Cole Hammel Kevin Looby Francesca Lindelow
12-Aug 11:00 AM 5 Chester Springs United Northeast United Upper Merion HS Field #1 U13 Girls   Kevin Looby Francesca Lindelow Cole Hammel
12-Aug 12:00 PM 74 West-Mont United SA Marple Newtown Soccer Association Upper Merion HS Field #1 U16 Girls   Francesca Lindelow Cole Hammel Kevin Looby
12-Aug 1:00 PM 6 Marple Newtown SA Chester Springs United Upper Merion HS Field #1 U13 Girls   Cole Hammel Kevin Looby Francesca Lindelow
12-Aug 2:30 PM 48 TBA TBA Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Kevin Looby Francesca Lindelow Cole Hammel
12-Aug 3:30 PM 50 TBA TBA Upper Merion HS Field #1 U14 Girls   Francesca Lindelow Cole Hammel Kevin Looby
12-Aug 5:00 PM 7 TBA TBA Upper Merion HS Field #1 U13 Girls   Cole Hammel Kevin Looby Francesca Lindelow
12-Aug 8:00 AM 77 KOPSC West-Mont United SA Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Danny Achek Trevor Looby Nick Lindelow
12-Aug 10:00 AM 69 Pennridge Yellowjackets Lower Merion Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U15 Girls   Trevor Looby Nick Lindelow Danny Achek
12-Aug 11:00 AM 43 Aston Youth Soccer Assocation jeffersonville soccer club Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Nick Lindelow Danny Achek Trevor Looby
12-Aug 12:00 PM 73 HFC KOPSC Upper Merion HS Field #2 U16 Girls   Danny Achek Trevor Looby Nick Lindelow
12-Aug 1:00 PM 45 FC Brandywine AFC Upper Merion HS Field #2 U14 Girls   Trevor Looby Nick Lindelow Greg Flamma
12-Aug 2:30 PM 4 Marple Newtown SA Northeast United Upper Merion HS Field #2 U13 Girls   Nick Lindelow Danny Achek Trevor Looby
12-Aug 4:00 PM 8 TBA TBA Upper Merion HS Field #2 U13 Girls   Danny Achek Trevor Looby Nick Lindelow
12-Aug 8:00 AM 72 Lower Merion Soccer Club Rose Tree Soccer Upper Merion HS Field #3 U15 Girls   Robert Wilde Trevor Rambo Logan Rambo
12-Aug 10:00 AM 76 West-Mont United SA HFC Upper Merion HS Field #3 U16 Girls   Trevor Rambo Logan Rambo Robert Wilde
12-Aug 11:00 AM 2 AFC FC Montour Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Logan Rambo Robert Wilde Trevor Rambo
12-Aug 12:00 PM 68 Chester Springs United Lower Merion Soccer Club Upper Merion HS Field #3 U15 Girls   Robert Wilde Trevor Rambo Logan Rambo
12-Aug 1:00 PM 3 West-Mont United SA AFC Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Nick Lindelow Robert Wilde Trevor Looby
12-Aug 2:30 PM 1 West-Mont United SA FC Montour Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Trevor Rambo Logan Rambo Robert Wilde
12-Aug 4:00 PM 9 TBA TBA Upper Merion HS Field #3 U13 Girls   Logan Rambo Robert Wilde Trevor Rambo
12-Aug 8:00 AM 71 Pennridge Yellowjackets Chester Springs United Upper Merion HS Field #4 U15 Girls   Ryan Gregory John McHugh Alyssa Porter
12-Aug 9:00 AM 47 FC Brandywine Methacton United Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Scott Weaver Ryan Gregory John McHugh
12-Aug 10:00 AM 75 KOPSC Marple Newtown Soccer Association Upper Merion HS Field #4 U16 Girls   Ryan Gregory Scott Weaver Alyssa Porter
12-Aug 11:00 AM 46 Methacton United AFC Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   John McHugh Alyssa Porter Scott Weaver
12-Aug 12:00 PM 67 Rose Tree Soccer Pennridge Yellowjackets Upper Merion HS Field #4 U15 Girls   Ryan Gregory John McHugh Alyssa Porter
12-Aug 1:00 PM 44 KOPSC Aston Youth Soccer Assocation Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   Scott Weaver Ryan Gregory John McHugh
12-Aug 2:30 PM 49 TBA TBA Upper Merion HS Field #4 U14 Girls   John McHugh Scott Weaver Alyssa Porter
13-Aug 8:00 AM 38 KOPSC Aston Youth Soccer Association Baxter Field #1 U9 Boys   Noah Fisher X X
13-Aug 9:00 AM 35 West-Mont United SA FC USA Baxter Field #1 U9 Boys   Noah Fisher X X
13-Aug 10:00 AM 37 Aston Youth Soccer Association Pennridge Yellowjackets Baxter Field #1 U9 Boys   Noah Fisher X X
13-Aug 11:00 AM 34 FC USA Chester Springs United Baxter Field #1 U9 Boys   Bill Neef X X
13-Aug 12:00 PM 36 KOPSC Pennridge Yellowjackets Baxter Field #1 U9 Boys   Bill Neef X X
13-Aug 1:00 PM 33 West-Mont United SA Chester Springs United Baxter Field #1 U9 Boys   Bill Neef X X
13-Aug 2:15 PM 39 Playoffs Playoffs Baxter Field #1 U9 Boys   Dave Krakower X X
13-Aug 3:15 PM 40 Playoffs Playoffs Baxter Field #1 U9 Boys   Dave Krakower X X
13-Aug 4:15 PM 41 Playoffs Playoffs Baxter Field #1 U9 Boys   Dave Krakower X X
13-Aug 8:00 AM 49 KOPSC White KOPSC Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 9:00 AM 50 Chester Springs United Baltimore Bays Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 10:30 AM 51 KOPSC Baltimore Bays Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 11:30 AM 52 Chester Springs United KOPSC White Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 1:00 PM 54 Baltimore Bays KOPSC White Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 2:00 PM 53 KOPSC Chester Springs United Baxter Field #2 U10 Boys   Justin Sloth X X
13-Aug 8:00 AM 16 Astonyouthsoccerassociation Chester Springs United Baxter Field #3 U12 Boys   Derek Hammel X X
13-Aug 9:00 AM 5 West-Mont United SA KOP SC U11 White Baxter Field #3 U11 Boys   Derek Hammel X X
13-Aug 10:00 AM 14 Chester Springs United KOPSC Blue Baxter Field #3 U12 Boys   Derek Hammel X X
13-Aug 11:00 AM 4 KOP SC U11 White King of Prussia SC Baxter Field #3 U11 Boys   Nick Lindelow X X
13-Aug 12:00 PM 11 GCVSA Astonyouthsoccerassociation Baxter Field #3 U12 Boys   Derek Hammel X X
13-Aug 1:00 PM 2 KOP SC U11 White Pasadena Soccer CLub Baxter Field #3 U11 Boys   Nick Lindelow X X
13-Aug 2:00 PM 9 Astonyouthsoccerassociation KOPSC Blue Baxter Field #3 U12 Boys   Nick Lindelow X X
13-Aug 3:30 PM 8 GCVSA Chester Springs United Baxter Field #3 U12 Boys   Nick Lindelow X X
13-Aug 8:00 AM 13 GCVSA KOPSC Blue Baxter Field #4 U12 Boys   Greg Flamma X X
13-Aug 9:00 AM 6 Pasadena Soccer CLub King of Prussia SC Baxter Field #4 U11 Boys   Greg Flamma X X
13-Aug 10:00 AM 12 Chester Springs United Astonyouthsoccerassociation Baxter Field #4 U12 Boys   Greg Flamma X X
13-Aug 11:00 AM 3 West-Mont United SA Pasadena Soccer CLub Baxter Field #4 U11 Boys   Seth Stumpfrock X X
13-Aug 12:00 PM 10 Chester Springs United Chester Springs United Baxter Field #4 U12 Boys   Greg Flamma X X
13-Aug 1:00 PM 1 King of Prussia SC West-Mont United SA Baxter Field #4 U11 Boys   Seth Stumpfrock X X
13-Aug 2:00 PM 15 Chester Springs United GCVSA Baxter Field #4 U12 Boys   Seth Stumpfrock X X
13-Aug 3:30 PM 7 Chester Springs United KOPSC Blue Baxter Field #4 U12 Boys   Seth Stumpfrock X X
13-Aug 8:00 AM 71 King of Prussia SC FC Providence Upper Merion HS Field #1 U15 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Cole Hammel
13-Aug 9:00 AM 69 KOPSC King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U14 Boys   Trevor Looby Cole Hammel Kevin Looby
13-Aug 10:00 AM 82 Rose Tree Soccer Club Lionville Soccer Club Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Cole Hammel Kevin Looby Trevor Looby
13-Aug 11:00 AM 94 Rose Tree SC KOPSC White Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Cole Hammel
13-Aug 12:00 PM 74 Chestnut Hill King of Prussia SC Upper Merion HS Field #1 U15 Boys   Trevor Looby Cole Hammel Kevin Looby
13-Aug 1:00 PM 92 GPS DE Revolution Southern Chester County SA Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Cole Hammel Greg Flamma Trevor Looby
13-Aug 2:00 PM 79 Lionville Soccer Club MNSA Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Kevin Looby Trevor Looby Greg Flamma
13-Aug 4:30 PM 88 Towamencin Rose Tree SC Upper Merion HS Field #1 U13 Boys   Kevin Looby Cole Hammel Trevor Looby
13-Aug 8:00 AM 86 Lionville Soccer Club King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U13 Boys   Aidan Looby Kyle Roberts Francesca Lindelow
13-Aug 9:00 AM 96 Southern Chester County SA Rose Tree SC Upper Merion HS Field #2 U13 Boys   Kyle Roberts Francesca Lindelow Aidan Looby
13-Aug 10:00 AM 76 Octorara/LanChester United King of Prussia SC Upper Merion HS Field #2 U15 Boys   Francesca Lindelow Aidan Looby Kyle Roberts
13-Aug 11:00 AM 65 Towamencin KOPSC Upper Merion HS Field #2 U14 Boys   Aidan Looby Kyle Roberts Francesca Lindelow
13-Aug 12:00 PM 83 FCBrandywine MNSA Upper Merion HS Field #2 U13 Boys   Kyle Roberts Francesca Lindelow Aidan Looby
13-Aug 1:00 PM 68 King of Prussia Soccer Club Towamencin Upper Merion HS Field #2 U14 Boys   Francesca Lindelow Aidan Looby Kyle Roberts
13-Aug 3:00 PM 90 GPS DE Revolution Rose Tree SC Upper Merion HS Field #2 U13 Boys   Kyle Roberts Greg Flamma Aidan Looby
13-Aug 4:00 PM 81 FCBrandywine Lionville Soccer Club Upper Merion HS Field #2 U13 Boys   Francesca Lindelow Aidan Looby Kyle Roberts
13-Aug 8:00 AM 72 Chestnut Hill Octorara/LanChester United Upper Merion HS Field #3 U15 Boys   Rob Wilde Logan Rambo Trevor Rambo
13-Aug 9:00 AM 70 FC Providence Towamencin Upper Merion HS Field #3 U14 Boys   Logan Rambo Trevor Rambo Rob Wilde
13-Aug 10:00 AM 84 King of Prussia Soccer Club MNSA Upper Merion HS Field #3 U13 Boys   Trevor Rambo Rob Wilde Logan Rambo
13-Aug 11:00 AM 91 Towamencin Southern Chester County SA Upper Merion HS Field #3 U13 Boys   Rob Wilde Logan Rambo Trevor Rambo
13-Aug 12:00 PM 73 FC Providence Octorara/LanChester United Upper Merion HS Field #3 U15 Boys   Logan Rambo Trevor Rambo Rob Wilde
13-Aug 1:00 PM 93 Towamencin KOPSC White Upper Merion HS Field #3 U13 Boys   Trevor Rambo Rob Wilde Logan Rambo
13-Aug 4:30 PM 87 GPS DE Revolution KOPSC White Upper Merion HS Field #3 U13 Boys   Rob Wilde Logan Rambo Trevor Rambo
13-Aug 8:00 AM 85 Rose Tree Soccer Club FCBrandywine Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Danny Acheck Zack Chipperfield Chris Hornickle
13-Aug 9:00 AM 95 GPS DE Revolution Towamencin Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Dan Spatafore Danny Acheck Zack Chipperfield
13-Aug 10:00 AM 75 FC Providence Chestnut Hill Upper Merion HS Field #4 U15 Boys   Chris Hornickle Dan Spatafore Danny Acheck
13-Aug 11:00 AM 66 King of Prussia Soccer Club FC Providence Upper Merion HS Field #4 U14 Boys   Zack Chipperfield Chris Hornickle Dan Spatafore
13-Aug 12:00 PM 80 Rose Tree Soccer Club King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Danny Acheck Zack Chipperfield Gomez Mendez
13-Aug 1:00 PM 67 KOPSC FC Providence Upper Merion HS Field #4 U14 Boys   Dan Spatafore Danny Acheck Matt Giordano
13-Aug 2:00 PM 78 FCBrandywine King of Prussia Soccer Club Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Gomez Mendez Bill Fuller Danny Acheck
13-Aug 3:00 PM 89 Southern Chester County SA KOPSC White Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Matt Giordano Gomez Mendez Bill Fuller
13-Aug 4:00 PM 77 Rose Tree Soccer Club MNSA Upper Merion HS Field #4 U13 Boys   Bill Fuller Matt Giordano Gomez Mendez