-                        
                         
      Explorer Cup Tournament        
      October 6 & 7, 2018        
                         
                         
              Confirmations campbell@chesco.com  
              Fees        
              Rules        
              Directions      
              Rules Modification - 7v7 - U09 & 10    
              Rules Modifications - 9v9 - U11 & 12    
              Referee Event Registration    
                         
Revised 11:15 PM Saturday October 6                  
                         
Date Time Gm #  Home Away Field Age M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3 L
10/6/18 8:00 AM 254 West-Mont United SA FC Berna Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Samara, O Maric, Z X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 253 Pipeline SC Southern Chester County SA Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Samara, O Maric, Z X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 248 Lionville Coventry Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Samara, O X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 247 Penn Fusion SA Delaware Union Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Samara, O Callahan, T Irwin, C Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 252 West-Mont United SA Southern Chester County SA Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Samara, O Callahan, T Irwin, C Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 554 Penn Fusion SA Continental FC Delaware Valley Friends #1 U13 Boys   Samara, O Callahan, T Lister, John Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 246 Lionville Delaware Union Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Lister, John Lister, Joe X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:45 PM 245 Coventry Penn Fusion SA Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Lister, Joe Lister, John X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 504 Penn Fusion SA Pipeline SC Line Rd #1 U14 Boys   Gallen, J Tooke, A McGuirk Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 131 Delaware Union Continental FC Line Rd #1 U13 Boys   Gallen, J McGuirk Tooke, A Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 557 Rose Tree SC Penn Fusion SA Line Rd #1 U13 Boys   Gallen, J Tooke, A X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 129 Continental FC FC Berna Line Rd #1 U13 Boys   McGuirk, T Tooke, A Spross, J Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 140 Delaware Football Club PA Classics Line Rd #1 U14 Boys   McGuirk, T Spross, J France, B Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 555 Rose Tree SC PA Classics Line Rd #1 U13 Boys   McGuirk, T Spross, J France, B Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 141 Montgomery United SC PA Classics Line Rd #1 U14 Boys   McGuirk, T X France, B Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 570 Pipeline SC Radnor Soccer Club Line Rd #2 U11 Girls   De Lucia, R Leslie, J X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 451 Lanchester United Pipeline SC Line Rd #2 U12 Girls   Leslie, J De Lucia, R X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:45 PM 568 Pipeline SC Penn Fusion SA Line Rd #2 U11 Girls   De Lucia, R Leslie, J X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 449 Lanchester United PDA Line Rd #2 U12 Girls   Leslie, J De Lucia, R X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:15 PM 574 FC Europa FC Berna Line Rd #2 U11 Boys   De Lucia, R Leslie, J X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:15 AM 366 Continental FC West-Mont United SA Line Rd #3 U10 Boys   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 491 Penn Fusion Soccer Academy Reading Rage Line Rd #3 U9 Girls   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:15 AM 347 FC USA Soccer Club Penn Fusion SA Line Rd #3 U10 Boys   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:15 AM 346 Delaware Union Pennsylvania Classics Line Rd #3 U10 Boys   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:15 PM 490 Reading Rage Harford FC United Line Rd #3 U9 Girls   Martin, S X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:15 PM 368 Malvern United FC Berna Line Rd #3 U10 Boys   Martin, S X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 489 Penn Fusion Soccer Academy Harford FC United Line Rd #3 U9 Girls   Martin, S X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 367 Penn Fusion SA FC Berna Line Rd #3 U10 Boys   Martin, S X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:00 AM 494 Penn Fusion Soccer Academy Pipeline SC Line Rd #4 U9 Girls   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:00 AM 353 Haverford Soccer Club West-Mont United SA Line Rd #4 U10 Boys   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 357 Lionville Pipeline SC Line Rd #4 U10 Boys   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:00 PM 493 Pipeline SC White Clay Line Rd #4 U9 Girls   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 351 Southern Chester County SA Haverford Soccer Club Line Rd #4 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 344 Penn Fusion SA Delaware Union Line Rd #4 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 492 Penn Fusion Soccer Academy White Clay Line Rd #4 U9 Girls   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 399 Penn Fusion SA White Clay Line Rd #4 U10 Girls   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 360 Continental FC Lionville Line Rd #5 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:00 AM 369 Penn Fusion SA Malvern United Line Rd #5 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:00 AM 354 Lower Mersion Soccer Club Southern Chester County SA Line Rd #5 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 358 Continental FC Penn Fusion SA Line Rd #5 U10 Boys   Battisti, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:00 PM 365 West-Mont United SA Pipeline SC Line Rd #5 U10 Boys   McGeehan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 352 Lower Mersion Soccer Club West-Mont United SA Line Rd #5 U10 Boys   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 345 FC USA Soccer Club Pennsylvania Classics Line Rd #5 U10 Boys   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 364 Continental FC Pipeline SC Line Rd #5 U10 Boys   Pusey, A X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 569 Delaware Union Penn Fusion SA Line Rd #6 U11 Girls   Keenan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 450 FC Berna PDA Line Rd #6 U12 Girls   McGeehan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:30 AM 575 Southern Chester County SA FC Berna Line Rd #6 U11 Boys   Keenan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:45 PM 567 Radnor Soccer Club Delaware Union Line Rd #6 U11 Girls   Keenan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 448 Pipeline SC FC Berna Line Rd #6 U12 Girls   McGeehan, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 501 Reading Rage Methacton United SC Line Rd #7 U14 Boys   Irwin, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 139 Penn Fusion SA LIGHTHOUSE Line Rd #7 U14 Boys   Irwin, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 556 Continental FC PA Classics Line Rd #7 U13 Boys   Irwin, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 128 Delaware Union Penn Fusion SA Line Rd #7 U13 Boys   Hutko, K Wursthorn, Keenan Wursthorn, Karena Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 138 LIGHTHOUSE Southern Chester County SA Line Rd #7 U14 Boys   Wursthorn, Keenan Hutko, K Wursthorn, Karena Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 251 FC Berna Pipeline SC Line Rd #7 U13 Girls   Hutko, K Wursthorn, Keenan Wursthorn, Karena Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 137 Penn Fusion SA Southern Chester County SA Line Rd #7 U14 Boys   Wursthorn, Keenan Hutko, K Wursthorn, Karena Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 579 Lionville Main Line Soccer Reeceville #1 U11 Boys   Nelson. M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 100 FC Berna Main Line Soccer Reeceville #1 U12 Boys   Weller, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 88 Penn Fusion SA Pipeline SC Reeceville #1 U12 Boys   France, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 578 Main Line Soccer GCVSA Reeceville #1 U11 Boys   France, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 98 FC Berna Pipeline SC Reeceville #1 U12 Boys   France, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 85 Pipeline SC Continental FC Reeceville #1 U12 Boys   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 576 FC Europa Southern Chester County SA Reeceville #2 U11 Boys   Henry, T Burns, P Nelson, A Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 99 Delaware Union Pipeline SC Reeceville #2 U12 Boys   Nelson. M Henry, T Burns, P Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 87 Continental FC FC EUROPA Reeceville #2 U12 Boys   Henry, T Nelson. M Nelson, A Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 456 Penn Fusion SA West-Mont United SA Reeceville #2 U12 Girls   Burns, P Nelson, A Nelson. M Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 86 Penn Fusion SA FC EUROPA Reeceville #2 U12 Boys   Henry, T Burns, P Nelson, A Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 577 Lionville GCVSA Reeceville #2 U11 Boys   Nelson. M Henry, T Burns, P Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 84 Continental FC Southern Chester County SA USTC #01 U12 Boys   Geyer Kinney Michuki Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 475 Penn Fusion SA FC USA USTC #01 U11 Boys   Sholl Geyer Kinney Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 106 Main Line Soccer FC Europa USTC #01 U12 Boys   Michuki Sholl Geyer Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:15 PM 83 Southern Chester County SA Baltimore Union SC USTC #01 U12 Boys   Sholl Kinney Michuki Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 473 Penn Fusion SA Pennsylvania Classics USTC #01 U11 Boys   Geyer Michuki Kinney Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:45 PM 104 Main Line Soccer West-Mont United SA USTC #01 U12 Boys   Michuki Geyer Sholl Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 82 Continental FC Baltimore Union SC USTC #01 U12 Boys   Sholl Michuki Geyer Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 81 PA Classics Vereinigung Erzgebirge USTC #01 B U12 Boys   Basille X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 474 Lehigh Valley United Pennsylvania Classics USTC #01 B U11 Boys   Tambedou X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 105 Baltimore Union SC West-Mont United SA USTC #01 B U12 Boys   Basille X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:15 PM 80 Vereinigung Erzgebirge Penn Fusion SA USTC #01 B U12 Boys   Basille X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 472 FC USA Lehigh Valley United USTC #01 B U11 Boys   Tambedou X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:45 PM 103 FC Europa Baltimore Union SC USTC #01 B U12 Boys   Basille X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 79 PA Classics Penn Fusion SA USTC #01 B U12 Boys   Tambedou X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 142 Delaware Football Club Montgomery United SC USTC #02 U14 Boys   Vincent, M Doerr, J Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 423 Montgomery United Soccer Club Premier SC USTC #02 U15 Boys   Hornickle, C Doerr, J Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 562 Reading Rage Mount Laurel United USTC #02 U13 Boys   Vincent, M Need 1 Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 503 Pipeline SC PDA USTC #02 U14 Boys   Hornickle, C Hillsinger, L Need 1 Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 421 Montgomery United Soccer Club Delaware Union USTC #02 U15 Boys   Vincent, M Cecco, V Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 561 Lionville Mount Laurel United USTC #02 U13 Boys   Hornickle, C Cecco, V Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 127 Pipeline SC FC Berna USTC #02 U13 Boys   Cecco, V Hornickle, C Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:45 PM 597 Southern Chester County SA Old Line FC USTC #02 U14 Boys   Cecco, V Holenstein, P Domsohn, G Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 466 Delaware Union Pipeline SC USTC #03 U12 Girls   Gray, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 210 FC Berna PDA USTC #03 U11 Girls   Hilton, Sr X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 458 Penn Fusion SA LMSC USTC #03 U12 Girls   Gray, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 464 Pipeline SC West-Mont United SA USTC #03 U12 Girls   Hilton, Sr X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 97 Main Line Soccer Delaware Union USTC #03 U12 Boys   Gray, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 462 Baltimore Union SC West-Mont United SA USTC #03 U12 Girls   Hilton, Sr X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 509 Delaware Football Club Players Development Academy USTC #03 U13 Boys   Gray, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 589 Continental FC Penn Fusion SA USTC #04 U9 Boys   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:00 AM 393 Penn Fusion SA Lionville USTC #04 U10 Girls   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:00 AM 530 Southern Chester County SA Lower Merion USTC #04 U9 Boys   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 377 FC Europa Players Development Academy USTC #04 U9 Girls   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:00 PM 394 Baltimore Union West-Mont United SA USTC #04 U10 Girls   Parker, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 375 FC Europa Continental FC USTC #04 U9 Girls   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 528 Southern Chester County SA Continental FC USTC #04 U9 Boys   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 392 Baltimore Union Lionville USTC #04 U10 Girls   Curran, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:00 AM 376 Baltimore Union Continental FC USTC #04 B U9 Girls   Parker, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 529 Penn Fusion SA Continental FC USTC #04 B U9 Boys   Parker, C X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 374 Players Development Academy Baltimore Union USTC #04 B U9 Girls   Brelje, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 527 Lower Merion Penn Fusion SA USTC #04 B U9 Boys   Brelje, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 391 West-Mont United SA Penn Fusion SA USTC #04 B U10 Girls   Brelje, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 465 Baltimore Union SC Penn Fusion SA USTC #05 U12 Girls   Hillsinger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 209 Baltimore Union SC West-Mont United SA USTC #05 U11 Girls   Hillsinger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 457 TEYSA FC Europa West-Mont United SA USTC #05 U12 Girls   Hillsinger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 463 Delaware Union Penn Fusion SA USTC #05 U12 Girls   Tambedou X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 455 LMSC TEYSA FC Europa USTC #05 U12 Girls   Hillsinger, D X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 207 PDA Baltimore Union SC USTC #05 U11 Girls   Hillsinger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 208 FC Berna West-Mont United SA USTC #05 U11 Girls    Hillsinger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 262 West-Mont United SA Baltimore Union SC USTC #07 U14 Girls   Crampsey, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 259 Pipeline SC FC Berna USTC #07 U14 Girls   Crampsey, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:00 PM 261 Baltimore Union SC Concord Soccer USTC #07 U14 Girls   Weller, B Wolfe, N X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:15 PM 258 FC Berna Malvern United USTC #07 U14 Girls   Call, D X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:15 PM 260 West-Mont United SA Concord Soccer USTC #07 U14 Girls   Wildauer, A Call, D X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:30 PM 257 Pipeline SC Malvern United USTC #07 U14 Girls   Call, D Wildauer, A X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 130 Pipeline SC Penn Fusion SA USTC #09 U13 Boys   Cortese, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 422 Lionville Delaware Union USTC #09 U15 Boys   Cortese, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 563 Lionville Continental FC USTC #09 U13 Boys   Cortese, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 500 Methacton United SC Lionville USTC #09 U14 Boys   Crampsey, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 420 Premier SC Lionville USTC #09 U15 Boys   Cortese, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 560 Continental FC Reading Rage USTC #09 U13 Boys   Crampsey, M X X Crampsey, M
10/6/18 4:00 PM 499 Reading Rage Lionville USTC #09 U14 Boys   Cortese, J Crampsey, M X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 513 Reading Rage Penn Fusion SA USTC #10 U13 Boys   Miele, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 599 Southern Chester County SA FC Berna USTC #10 U14 Boys   Fioravanti, G Belmont, A X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 416 LMSC Haverford SC USTC #10 U15 Boys   Snodgrass, D Belmont, A X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:15 PM 511 Penn Fusion SA Players Development Academy USTC #10 U13 Boys   Fioravanti, G Belmont, A Linko, J Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 596 Lionville Pipeline SC USTC #10 U14 Boys   Snodgrass, D Belmont, A Linko, J Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:45 PM 415 West-Mont United SA Haverford SC USTC #10 U15 Boys   Fioravanti, G Belmont, A Linko, J Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:45 PM 594 Lionville Continental FC USTC #10 U14 Boys   Snodgrass, D X Linko, J Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:30 AM 512 Delaware Football Club MSI USTC #11 U13 Boys   Abbas, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:45 AM 595 Pipeline SC Continental FC USTC #11 U14 Boys   Miele, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 417 West-Mont United SA CSSC USTC #11 U15 Boys   Abbas, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:15 PM 510 Reading Rage MSI USTC #11 U13 Boys   Miele, B X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 598 FC Berna Old Line FC USTC #11 U14 Boys   Abbas, J Valle, T Udell, E Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:45 PM 414 CSSC LMSC USTC #11 U15 Boys   Miele, B Valle, T Udell, E Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:00 PM 502 Penn Fusion SA PDA USTC #11 U14 Boys   Abbas, J Valle, T Udell, E Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 548 Baltimore Union Lower Merion Soccer Club YSC #1 U11 Boys   Lewis, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 484 Pipeline SC Rose Tree Soccer Club YSC #1 U11 Boys   Lewis, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 94 Continental FC Reading Rage YSC #1 U12 Boys   Lewis, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 547 Continental FC Lower Merion Soccer Club YSC #1 U11 Boys   Melchiorre, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 483 Rose Tree Soccer Club Continental FC YSC #1 U11 Boys   Melchiorre, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 92 Continental FC Delaware Union YSC #1 U12 Boys   Ankers, E X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 549 Continental FC Baltimore Union YSC #1 U11 Boys   Ankers, E X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:45 PM 479 Penn Fusion SA Coventry Soccer YSC #1 U11 Boys   Ankers, E X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 546 Delaware Union FC Europa YSC #2 U11 Boys   Melchiorre, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:15 AM 481 Penn Fusion SA Tri Boro SC YSC #2 U11 Boys   Checchia, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:30 AM 93 Kirkwood Soccer Club Delaware Union YSC #2 U12 Boys   Melchiorre, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:45 AM 545 FC Europa Penn Fusion SA YSC #2 U11 Boys   Checchia, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 480 Tri Boro SC Coventry Soccer YSC #2 U11 Boys   Checchia, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:15 PM 91 Reading Rage Kirkwood Soccer Club YSC #2 U12 Boys   Melchiorre, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 544 Delaware Union Penn Fusion SA YSC #2 U11 Boys   Checchia, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:45 PM 482 Pipeline SC Continental FC YSC #2 U11 Boys   Checchia, T X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 8:00 AM 359 Pipeline SC Penn Fusion SA YSC #3 U10 Boys   Coll, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 9:00 AM 586 Delaware Union CV United YSC #3 U9 Boys   Coll, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 10:00 AM 314 Penn Fusion SA West-Mont United SA YSC #3 U9 Boys   Coll, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:00 AM 315 Pipeline SC Lionville YSC #3 U9 Boys   Coll, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:00 PM 401 Penn Fusion SA West-Mont United SA YSC #3 U10 Girls   Coll, M X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:00 PM 400 Pipeline SC White Clay YSC #3 U10 Girls   Novielli, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:00 PM 312 Lionville Penn Fusion SA YSC #3 U9 Boys   Novielli, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:00 PM 587 Continental FC FC Sports YSC #3 U9 Boys   Novielli, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 5:00 PM 398 West-Mont United SA Pipeline SC YSC #3 U10 Girls   Novielli, J X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:30 AM 321 Lehigh Valley United Continental FC YSC #C U9 Boys   Walpole, Keegan X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:30 PM 588 Penn Fusion SA FC Sports YSC #C U9 Boys   Walpole, Keegan X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 341 FC Providence Pipeline SC YSC #C U10 Boys   Walpole, Keegan X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:30 PM 319 Lehigh Valley United Delaware Rush YSC #C U9 Boys   Walpole, Keegan X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 313 Pipeline SC West-Mont United SA YSC #C U9 Boys   Wilde, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:30 PM 339 FC Providence Baltimore Union YSC #C U10 Boys   Wilde, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 11:30 AM 320 Penn Fusion SA Delaware Rush YSC #D U9 Boys   Wilde, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 12:30 PM 585 CV United West-Mont United SA YSC #D U9 Boys   Wilde, R X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 1:30 PM 340 West-Mont United SA Baltimore Union YSC #D U10 Boys   Fiendt,  X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 2:30 PM 318 Continental FC Penn Fusion SA YSC #D U9 Boys   Fiendt,  X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 3:30 PM 584 Delaware Union West-Mont United SA YSC #D U9 Boys   Feindt, K X X Explorer Cup Tournament 
10/6/18 4:30 PM 338 Pipeline SC West-Mont United SA YSC #D U10 Boys   Maric, Z X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 290 Bracket A #3 Bracket B #3 Delaware Valley Friends #1 U14 Boys   Miele, B Melchiorre, J Snodgrass, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 418 LMSC West-Mont United SA Delaware Valley Friends #1 U15 Boys   Arnold, D Miele, B Melchiorre, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 255 Pipeline SC West-Mont United SA Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Snodgrass, D Arnold, D Miele, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 249 Penn Fusion SA Lionville Delaware Valley Friends #1 U13 Girls   Melchiorre, J Snodgrass, D Arnold, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 507 Bracket A #3 Bracket B #3 Delaware Valley Friends #1 U14 Boys   Miele, B Melchiorre, J Snodgrass, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 591 Bracket B #1 Bracket A #2 Johnsontown 1 U9 Boys   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 532 Continental FC Lower Merion Johnsontown 1 U9 Boys   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 371 Bracket B #1 Bracket A #2 Johnsontown 1 U10 Boys   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 592 Bracket A #3 Bracket B #3 Johnsontown 1 U9 Boys   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:00 PM 403 White Clay West-Mont United SA Johnsontown 1 U10 Girls   Nelson, M X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 533 Bracket A #1 Bracket A #2 Johnsontown 1 U9 Boys   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 590 Bracket A #1 Bracket B #2 Johnsontown 2 U9 Boys   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 531 Penn Fusion SA Southern Chester County SA Johnsontown 2 U9 Boys   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 370 Bracket A #1 Bracket B #2 Johnsontown 2 U10 Boys   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 593 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Johnsontown 2 U9 Boys   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:00 PM 402 Pipeline SC Penn Fusion SA Johnsontown 2 U10 Girls   Linko, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 136 Continental FC Penn Fusion SA Line Rd #1 U13 Boys   McGuirk, T Houseman, D Dreucker, A Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 289 Bracket B #1 Bracket A #2 Line Rd #1 U14 Boys   Cortese, J McGuirk, T Houseman, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 425 Delaware Union Premier SC Line Rd #1 U15 Boys   McGuirk, T Cortese, J Dreucker, A Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 132 Pipeline SC Continental FC Line Rd #1 U13 Boys   Houseman, D Dreucker, A Cortese, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 291 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Line Rd #1 U14 Boys   McGuirk, T Houseman, D Dreucker, A Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:15 PM 426 Bracket A #1 Bracket B #1 Line Rd #1 U15 Boys   Cortese, J McGuirk, T Houseman, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 572 Penn Fusion SA Radnor Soccer Club Line Rd #2 U11 Girls   Wehlan, J De Lucia, R Ahlum, N Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 551 Bracket B #1 Bracket A #2 Line Rd #2 U11 Boys   Phillips, M Wehlan, J De Lucia, R Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 477 Pennsylvania Classics FC USA Line Rd #2 U11 Boys   Wehlan, J Phillips, M Ahlum, N Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 573 Bracket A #1 Bracket A #2 Line Rd #2 U11 Girls   De Lucia, R Ahlum, N Phillips, M Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 461 Bracket A #1 Bracket A #2 Line Rd #2 U12 Girls   Wehlan, J De Lucia, R Ahlum, N Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 343 Baltimore Union Pipeline SC Line Rd #3 U10 Boys   Farley, T X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 342 West-Mont United SA FC Providence Line Rd #3 U10 Boys   Farley, T X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 356 West-Mont United SA Southern Chester County SA Line Rd #3 U10 Boys   Farley, T X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 495 Bracket A #1 Bracket B #2 Line Rd #4 U9 Girls   Meade, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 348 Delaware Union FC USA Soccer Club Line Rd #4 U10 Boys   Meade, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 361 Pipeline SC Continental FC Line Rd #4 U10 Boys   Meade, J X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 496 Bracket B #1 Bracket A #2 Line Rd #5 U9 Girls   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 349 Pennsylvania Classics Penn Fusion SA Line Rd #5 U10 Boys   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 355 Haverford Soccer Club Lower Mersion Soccer Club Line Rd #5 U10 Boys   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 497 Bracket A #3 Bracket B #3 Line Rd #5 U9 Girls   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:00 PM 498 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Line Rd #5 U9 Girls   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 372 Bracket A #3 Bracket B #3 Line Rd #5 U10 Boys   Mayo, D X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 571 Delaware Union Pipeline SC Line Rd #6 U11 Girls   Pusey, A Irwin, C Druecker, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 550 Bracket A #1 Bracket B #2 Line Rd #6 U11 Boys   Irwin, C Pusey, A Druecker, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 476 Lehigh Valley United Penn Fusion SA Line Rd #6 U11 Boys   Irwin, C Pusey, A Druecker, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 135 Pipeline SC Delaware Union Line Rd #7 U13 Boys   Fioravanti, G Procopio, S Park, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 288 Bracket A #1 Bracket B #2 Line Rd #7 U14 Boys   Procopio, S Fioravanti, G Park, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 424 Lionville Montgomery United Soccer Club Line Rd #7 U15 Boys   Fioravanti, G McDonnell, K Park, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 133 Delaware Union FC Berna Line Rd #7 U13 Boys   Procopio, S Park, J McDonnell, K Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:00 PM 134 Penn Fusion SA FC Berna Line Rd #7 U13 Boys   Fioravanti, G Ivey, J Park, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 301 Bracket B #1 Bracket A #2 Reeceville #1 U12 Boys   France, J Curran, B Martin, S Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 486 Bracket B #1 Bracket A #2 Reeceville #1 U11 Boys   Battisti, M France, J Curran, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 471 Pipeline SC Penn Fusion SA Reeceville #1 U12 Girls   Martin, S Battisti, M France, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 212 West-Mont United SA PDA Reeceville #1 U11 Girls   Curran, B Martin, S Battisti, M Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:30 PM 467 Baltimore Union SC Pipeline SC Reeceville #1 U12 Girls   France, J Curran, B Martin, S Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:45 PM 469 Penn Fusion SA West-Mont United SA Reeceville #1 U12 Girls   Battisti, M France, J Curran, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 300 Bracket A #1 Bracket B #2 Reeceville #2 U12 Boys   Lister, John Lister, Joe Finegan, W Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 485 Bracket A #1 Bracket B #2 Reeceville #2 U11 Boys   Lister, Joe Lister, John Doerr, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 470 Baltimore Union SC Delaware Union Reeceville #2 U12 Girls   Lister, John Doerr, J Finegan, W Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 211 Baltimore Union SC FC Berna Reeceville #2 U11 Girls   Lister, Joe Finegan, W Doerr, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:30 PM 468 Delaware Union West-Mont United SA Reeceville #2 U12 Girls   Lister, John Lister, Joe Finegan, W Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:30 AM 460 West-Mont United SA LMSC USTC #01 U12 Girls   Gallen, J Call, D Bartley, T Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:45 AM 96 Delaware Union Reading Rage USTC #01 U12 Boys   Crampsey, M Gallen, J Call, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 108 West-Mont United SA FC Europa USTC #01 U12 Boys   Bartley, T Crampsey, M Gallen, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:15 PM 303 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #01 U12 Boys   Call, D Bartley, T Crampsey, M Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:30 PM 478 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #01 U11 Boys   Crampsey, M Call, D Bartley, T Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:15 PM 309 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #01 U11 Girls   Call, D Crampsey, M Bartley, T Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:30 AM 459 TEYSA FC Europa Penn Fusion SA USTC #01 B U12 Girls   Boyer M Stevens Wenger L Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:45 AM 95 Kirkwood Soccer Club Continental FC USTC #01 B U12 Boys   Stevens Wenger L Wenger B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 107 Baltimore Union SC Main Line Soccer USTC #01 B U12 Boys   Boyer M Wenger L Wenger B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:15 PM 302 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #01 B U12 Boys   Wenger B Boyer M Stevens Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:00 PM 553 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #01 B U11 Boys   Meade, J Weller, B Ivey, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:30 AM 581 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #02 U11 Boys   Lush Miller, J Kinney Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:45 AM 90 FC EUROPA Pipeline SC USTC #02 U12 Boys   Wildauer Forgione Miller, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 102 Pipeline SC Main Line Soccer USTC #02 U12 Boys   Forgione Kinney Lush Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:15 PM 582 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #02 U11 Boys   Lush Miller, J Wildauer Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:30 PM 279 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #02 U12 Boys   Wildauer Forgione Kinney Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:45 PM 282 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #02 U12 Boys   Forgione Kinney Lush Explorer Cup Tournament 
10/7/18 4:30 PM 566 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #02 U13 Boys   Lush Wildauer Forgione Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:30 AM 580 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #02B U11 Boys   Geyer Wenger B Perry Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:45 AM 89 Continental FC Penn Fusion SA USTC #02B U12 Boys   Perry Sholl Kinney Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 101 Delaware Union FC Berna USTC #02B U12 Boys   Sholl Hill, A Geyer Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:15 PM 583 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #02B U11 Boys   Geyer Perry Meade, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:30 PM 488 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #02B U11 Boys   Perry Sholl Geyer Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 506 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #03 U14 Boys   Hillsinger, D Rodriguez, Sr Sholl Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 419 Haverford SC CSSC USTC #03 U15 Boys   Hill, S Hillsinger, D Rodriguez, Sr Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 559 PA Classics Penn Fusion SA USTC #03 U13 Boys   Hillsinger, L Hill, S Hillsinger, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 558 Continental FC Rose Tree SC USTC #03 U13 Boys   Rodriguez, Sr Hillsinger, L Hill, S Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 508 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #03 U14 Boys   Hillsinger, D Rodriguez, Sr Hillsinger, L Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:15 PM 514 Delaware Football Club Penn Fusion SA USTC #03 U13 Boys   Hill, S Hillsinger, D Rodriguez, Sr Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:30 PM 281 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #03 U13 Girls   Hillsinger, L Hill, S Hillsinger, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 4:45 PM 287 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #03 U14 Girls   Hillsinger, L Hill, S Hillsinger, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 323 Delaware Rush Continental FC USTC #04 U9 Boys   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 317 West-Mont United SA Lionville USTC #04 U9 Boys   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 379 Continental FC Players Development Academy USTC #04 U9 Girls   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 396 Lionville West-Mont United SA USTC #04 U10 Girls   France, B X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:00 PM 324 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #04 U9 Boys   Maniscalo, S X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 373 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #04 U10 Boys   Maniscalo, S X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:00 PM 350 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #04 U10 Boys   Maniscalo, S X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:00 PM 363 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #04 U10 Boys   Maniscalo, S X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 322 Penn Fusion SA Lehigh Valley United USTC #04 B U9 Boys   Berger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:00 AM 316 Penn Fusion SA Pipeline SC USTC #04 B U9 Boys   Berger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:00 AM 378 Baltimore Union FC Europa USTC #04 B U9 Girls   Berger, R X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:00 AM 395 Penn Fusion SA Baltimore Union USTC #04 B U10 Girls   Holenstein, P X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 12:00 PM 362 Penn Fusion SA Lionville USTC #04 B U10 Boys   Holenstein, P X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 380 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #04 B U9 Girls   Holenstein, P X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 2:00 PM 397 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #04 B U10 Girls   Holenstein, P X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:00 PM 427 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #04 B U10 Girls   Holenstein, P X X Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 453 PDA Pipeline SC USTC #05 U12 Girls   Henry, T George, J Jackson, R Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 452 FC Berna Lanchester United USTC #05 U12 Girls   George, J Henry, T Mandell. C Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 552 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #05 U11 Boys   Jackson, R George, J Mandell. C Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 487 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #05 U11 Boys   George, J Jackson, R Mandell. C Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 454 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #05 U12 Girls   Henry, T Hill, A Jackson, R Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 505 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #07 U14 Boys   Maric, Z Krakower, D Maley, T Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 518 Penn Fusion SA MSI USTC #07 U13 Boys   Hornickle, C Maric, Z Krakower, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 565 Mount Laurel United Continental FC USTC #07 U13 Boys   Maley, T Hornickle, C Maric, Z Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 516 MSI Players Development Academy USTC #07 U13 Boys   Krakower, D Maley, T Hornickle, C Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 286 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #07 U14 Girls   Maric, Z Krakower, D Maley, T Explorer Cup Tournament 
10/7/18 3:00 PM 515 Reading Rage Players Development Academy USTC #07 U13 Boys   Hornickle, C Maric, Z Krakower, D Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 601 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #09 U14 Boys   Hilton, Sr Abbas, J Gray, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 564 Reading Rage Lionville USTC #09 U13 Boys   Weller, B Hilton, Sr Abbas, J Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 250 Delaware Union Coventry USTC #09 U13 Girls   Gray, B Weller, B Hilton, Sr Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 603 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #09 U14 Boys   Abbas, J Gray, B Weller, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 285 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #09 U14 Girls   Hilton, Sr Abbas, J Gray, B Explorer Cup Tournament 
10/7/18 8:00 AM 600 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #10 U14 Boys   Hutko, K Wursthorn, Keenan Samara, O Explorer Cup Tournament 
10/7/18 9:15 AM 517 Delaware Football Club Reading Rage USTC #10 U13 Boys   Wursthorn, Keenan Hutko, K Samara, O Explorer Cup Tournament 
10/7/18 10:30 AM 256 Southern Chester County SA FC Berna USTC #10 U13 Girls   Samara, O Udell, E Hutko, K Explorer Cup Tournament 
10/7/18 11:45 AM 602 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #10 U14 Boys   Wursthorn, Keenan Valle, T Udell, E Explorer Cup Tournament 
10/7/18 1:00 PM 284 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #10 U14 Girls   Hutko, K Wursthorn, Keenan Valle, T Explorer Cup Tournament