Spirit United Soccer Club      
      Kickoff Classic Tournament      
      August 18, 19  & 20      
                       
              Confirmations campbell@chesco.com  
              Weather Info      
              Rules       
              Rules Modification - 7v7 - U09 & 10  
              Rules Modifications - 9v9 - U11 & 12  
              Directions  Open & Click on Field Map for Address  
              Fees      
              Referee Event Registration  
                       
Revised 8:30 PM Sunday September 17            
                       
Date Time  Gm # Home  Away Field Age  M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3
18-Aug 8:30 PM 247 Keystone FC Warrington SC USTC #02 U15 F   Shpilsky, A Samara, O Paul, Josh
18-Aug 6:30 PM 116 Continental FC Upper Dublin USTC #01 U12 M   Krakower, D Gonzaga, C Broske, P
18-Aug 6:30 PM 147 Penn Fusion SA Delaware Football Club USTC #03 U13 M   Hilton, Sr Houseman, D Hilton, Jr
18-Aug 6:30 PM 365 Harleysville FC Delaware Football Club USTC #02 U14 M   Samara, O Shpilsky, A Paul, Josh
18-Aug 7:00 PM 256 West-Mont United SA Delaware Union USTC #04 U15 F   McAndrew, T Arnold, D Litzke, R
19-Aug 8:00 AM 386 Delaware Rush Continental FC Caln Park West #1 U11 M 3 Billbrough, B Billbrough, M Buckner, E
19-Aug 9:15 AM 114 Buckingham United Penn Fusion SA Caln Park West #1 U12 M   Billbrough, M Billbrough, B Buckner, E
19-Aug 10:30 AM 388 HMMS Continental FC Caln Park West #1 U11 M 3 Billbrough, B Billbrough, M Buckner, E
19-Aug 11:45 AM 391 Continental FC Penn Fusion SA Caln Park West #1 U11 M 3 Gallen, J Steffen, D Buckner, E/Auslander, C
19-Aug 1:00 PM 117 Mount Laurel United Upper Dublin Caln Park West #1 U12 M   Ung, D Gallen, J Steffen, D
19-Aug 2:15 PM 392 FC EUROPA HMMS Caln Park West #1 U11 M 3 Gallen, J Ung, D Auslander, C
19-Aug 3:30 PM 394 North Union United Premier SC Caln Park West #1 U11 M 3 Steffen, D Auslander, C Ung, D
19-Aug 8:00 AM 387 Penn Fusion SA FC EUROPA Caln Park West #2 U11 M 3 France, B Burns, P France, J
19-Aug 9:15 AM 118 Continental FC Mount Laurel United Caln Park West #2 U12 M   Duwoe, D France, B Burns, P
19-Aug 10:30 AM 389 FC USA North Union United Caln Park West #2 U11 M 3 France, J Duwoe, D France, B
19-Aug 11:45 AM 390 Premier SC Delaware Rush Caln Park West #2 U11 M 3 Burns, P France, J Duwoe, D
19-Aug 1:00 PM 115 Mantua GPS Buckingham United Caln Park West #2 U12 M   France, B Burns, P France, J
19-Aug 2:15 PM 393 Continental FC FC USA Caln Park West #2 U11 M 3 Duwoe, D France, B Burns, P
19-Aug 4:00 PM 113 Mantua GPS Penn Fusion SA Caln Park West #2 U12 M   France, J Duwoe, D France, B
19-Aug 8:00 AM 109 Warrington Soccer Club Springfield Soccer Club DMS #1 U12 M   MacFarlane, D Hussein, M Lyle, D
19-Aug 9:15 AM 354 Pennsylvania Soccer Academy Robbinsville SA DMS #1 U11 M   Hussein, M MacFarlane, D Alexander, D
19-Aug 10:30 AM 120 Fallston SJEB DMS #1 U12 M   Lyle, D Alexander, D MacFarlane, D
19-Aug 11:45 AM 107 Warrington Soccer Club Upper Freehold/Allentown SA DMS #1 U12 M   Hussein, M Lyle, D Alexander, D
19-Aug 1:00 PM 356 Yardley Makefield Soccer Pennsylvania Soccer Academy DMS #1 U11 M   MacFarlane, D Hussein, M Alexander, D
19-Aug 2:15 PM 122 Fallston FC Providence DMS #1 U12 M   Lyle, D MacFarlane, D Hussein, M
19-Aug 3:30 PM 108 Springfield Soccer Club Upper Freehold/Allentown SA DMS #1 U12 M   Lyle, D Alexander, D Hussein, M
19-Aug 4:45 PM 355 Upper Freehold/Allentown SA Continental FC DMS #1 U11 M   Hussein, M Lyle, D Alexander, D
19-Aug 8:00 AM 111 Continental FC Fishtown AC DMS #2 U12 M   Berger, R Broske, P Simmons, R
19-Aug 9:15 AM 353 Yardley Makefield Soccer Continental FC DMS #2 U11 M   Weller, B Berger, R Broske, P
19-Aug 10:30 AM 119 FC Providence Delaware Rush DMS #2 U12 M   Simmons, R Weller, B Berger, R
19-Aug 11:45 AM 110 Middletown SC Fishtown AC DMS #2 U12 M   Broske, P Simmons, R Weller, B
19-Aug 1:00 PM 352 Upper Freehold/Allentown SA Robbinsville SA DMS #2 U11 M   Phillips, M Broske, P Simmons, R
19-Aug 2:15 PM 121 Delaware Rush SJEB DMS #2 U12 M   Weller, B Phillips, M Broske, P
19-Aug 3:30 PM 112 Middletown SC Continental FC DMS #2 U12 M   Simmons, R Weller, B Phillips, M
19-Aug 9:30 AM 47 TBA Delaware Rush DMS #3 U10 M   McGeehan, J X X
19-Aug 10:35 AM 438 Continental FC HMMS DMS #3 U10 M 4 McGeehan, J X X
19-Aug 11:40 AM 431 HMMS Southern Chester County SA DMS #3 U10 M 4 McGeehan, J X X
19-Aug 12:45 PM 49 Delaware Rush Continental FC DMS #3 U10 M   Samara, Jesse X X
19-Aug 1:50 PM 440 Continental FC Reading Rage DMS #3 U10 M 4 Samara, Jesse X X
19-Aug 2:55 PM 434 Delaware Rush HMMS DMS #3 U10 M 4 Samara, Jesse X X
19-Aug 9:30 AM 48 Continental FC Continental FC DMS #4 U10 M   Boyle, T X X
19-Aug 10:35 AM 437 Reading Rage Delaware Union DMS #4 U10 M 4 Boyle, T X X
19-Aug 11:40 AM 432 Delaware Rush Penn Fusion SA DMS #4 U10 M 4 Boyle, T X X
19-Aug 12:45 PM 50 Continental FC TBA DMS #4 U10 M   Snodgrass, M X X
19-Aug 1:50 PM 439 Delaware Union HMMS DMS #4 U10 M 4 Snodgrass, M X X
19-Aug 2:55 PM 433 Southern Chester County SA Penn Fusion SA DMS #4 U10 M 4 Snodgrass, M X X
19-Aug 9:30 AM 28 Penn Fusion SA Delaware Rush DMS #5 U10 M   Curran, B X X
19-Aug 10:35 AM 29 Atletico FC Lower Merion Soccer Club DMS #5 U10 M   Curran, B X X
19-Aug 12:25 PM 25 Penn Fusion SA Old Line Football Club DMS #5 U10 M   Curran, B X X
19-Aug 1:30 PM 26 Atletico FC Delaware Rush DMS #5 U10 M   Curran, B X X
19-Aug 2:55 PM 27 TBA Old Line Football Club DMS #5 U10 M   Curran, B X X
19-Aug 8:30 AM 1 Continental FC Samuel Rec Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 9:35 AM 8 Continental FC PSC Coppa Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 10:40 AM 345 Continental FC FCUSA Philadelphia Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 11:45 AM 13 Delaware Rush Continental FC Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 12:50 PM 4 West-Mont United SA Continental FC Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 1:55 PM 344 Ukrainian Nationals Penn Fusion SA Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 3:00 PM 10 Continental FC Penn Fusion SA Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 4:05 PM 16 Penn Fusion SA Delaware Rush Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 5:10 PM 342 Continental FC Penn Fusion SA Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
19-Aug 8:30 AM 2 West-Mont United SA Ukrainian Nationals Johnsontown Park #2 U9 M   De Lucia, R X X
19-Aug 9:35 AM 7 Penn Fusion SA Delaware Rush Johnsontown Park #2 U9 M   De Lucia, R X X
19-Aug 10:40 AM 346 Continental FC Ukrainian Nationals Johnsontown Park #2 U9 M   De Lucia, R X X
19-Aug 11:45 AM 14 Penn Fusion SA Fallston Soccer Johnsontown Park #2 U9 M   De Lucia, R X X
19-Aug 12:50 PM 3 Samuel Rec Ukrainian Nationals Johnsontown Park #2 U9 M   Facile, P X X
19-Aug 1:55 PM 343 Continental FC FCUSA Philadelphia Johnsontown Park #2 U9 M   Facile, P X X
19-Aug 3:00 PM 9 Delaware Rush PSC Coppa Johnsontown Park #2 U9 M   Facile, P X X
19-Aug 4:05 PM 15 Continental FC Fallston Soccer Johnsontown Park #2 U9 M   Facile, P X X
19-Aug 9:00 AM 131 Rose Tree Soccer PASC Johnsontown Park #3 U12 M   Singer, M Barley, R Martin, Jon
19-Aug 10:15 AM 132 Continental FC Valley Soccer Club Johnsontown Park #3 U12 M   Barley, R Singer, M Martin, Jon
19-Aug 12:00 PM 133 FC Steel PASC Johnsontown Park #3 U12 M   Martin, Jon Singer, M Barley, R
19-Aug 1:15 PM 134 Rose Tree Soccer Valley Soccer Club Johnsontown Park #3 U12 M   Singer, M Martin, Jon Barley, R
19-Aug 3:00 PM 135 Continental FC FC Steel Johnsontown Park #3 U12 M   Barley, R Singer, M Martin, Jon
19-Aug 8:00 AM 223 Southern Chester County SA Lionville Parkside #1 U14 M   Dias, A McHugh, J Hornickle, J
19-Aug 9:15 AM 333 Alliance FC Continental FC Parkside #1 U13 M   Shay, A Dias, A McHugh, J
19-Aug 10:30 AM 229 LDC United FC Brandywine Parkside #1 U14 M   Hornickle, J Shay, A Dias, A
19-Aug 11:45 AM 225 Southern Chester County SA Delaware Rush Parkside #1 U14 M   McHugh, J Hornickle, J Shay, A
19-Aug 1:00 PM 334 Premier SC Alliance FC Parkside #1 U13 M   Dias, A McHugh, J Hornickle, J
19-Aug 2:15 PM 232 West-Mont United SA LDC United Parkside #1 U14 M   Shay, A Dias, A McHugh, J
19-Aug 3:30 PM 224 Delaware Rush Lionville Parkside #1 U14 M   Hornickle, J Shay, A Dias, A
19-Aug 4:45 PM 332 Premier SC Continental FC Parkside #1 U13 M   McHugh, J Hornickle, J Shay, A
19-Aug 8:00 AM 227 Continental FC Haverford Parkside #2 U14 M   Lemonick, R Lemonick, H Procz, W
19-Aug 9:15 AM 337 West-Mont United SA LDC United Parkside #2 U13 M   Lemonick, H Procz, W Lemonick, R
19-Aug 10:30 AM 230 West-Mont United SA Continental FC Parkside #2 U14 M   Procz, W Lemonick, R Lemonick, H
19-Aug 11:45 AM 226 Buckingham United Haverford Parkside #2 U14 M   Rodman, T Giacomelli, J Giacomelli, D
19-Aug 1:00 PM 336 LDC United Triboro SC 05 Parkside #2 U13 M   Lemonick, R Lemonick, H Procz, W
19-Aug 2:15 PM 231 FC Brandywine Continental FC Parkside #2 U14 M   Giacomelli, D Giacomelli, J Rodman, T
19-Aug 3:30 PM 228 Buckingham United Continental FC Parkside #2 U14 M   Rodman, T Giacomelli, J Giacomelli, D
19-Aug 4:45 PM 335 West-Mont United SA Triboro SC 05 Parkside #2 U13 M   Giacomelli, D Giacomelli, J Rodman, T
19-Aug 9:00 AM 254 PSA FC Providence Parkside #3 U15 F   Rizzo, D Procak, M Rizzo, T
19-Aug 10:15 AM 249 Keystone FC AFFC Parkside #3 U15 F   Rizzo, C Rizzo, D Procak, M
19-Aug 11:45 AM 255 Haverford PSA Parkside #3 U15 F   Rizzo, T Rizzo, C Rizzo, D
19-Aug 1:00 PM 269 SAC Keystone FC Parkside #3 U15 F   Procak, M Rizzo, T Rizzo, C
19-Aug 2:15 PM 248 AFFC Warrington SC Parkside #3 U15 F   Rizzo, D Procak, M Rizzo, T
19-Aug 3:30 PM 253 Haverford FC Providence Parkside #3 U15 F   Rizzo, C Rizzo, D Procak, M
19-Aug 9:00 AM 377 SAC Pipeline SC Reeceville #1 U11 M 3 Baker, J Bell, I Buchy, JL
19-Aug 11:30 AM 125 Middletown SC LDC Reeceville #1 U12 M   Baker, J Buchy, M Buchy, JL
19-Aug 12:45 PM 374 SAC Penn Fusion SA Reeceville #1 U11 M 3 Bell, I Buchy, JL Buchy, M
19-Aug 2:00 PM 375 Pipeline SC FC EUROPA Reeceville #1 U11 M 3 Baker, J Bell, I Buchy, JL
19-Aug 3:15 PM 128 Ottawa South United SA Middletown SC Reeceville #1 U12 M   Buchy, M Baker, J Bell, I
19-Aug 9:00 AM 378 Penn Fusion SA FC EUROPA Reeceville #2 U11 M 3 Samples, L Storti, K Samples, K
19-Aug 10:15 AM 376 Continental FC FISHTOWN AC Reeceville #2 U11 M 3 Nelson, M Samples, L Storti, K
19-Aug 11:30 AM 126 Ottawa South United SA Continental FC Reeceville #2 U12 M   Samples, L Nelson, M Samples, K
19-Aug 1:30 PM 380 FISHTOWN AC Vereinigung Erzgebirge Reeceville #2 U11 M 3 Storti, K Samples, K Nelson, M
19-Aug 3:15 PM 127 LDC Continental FC Reeceville #2 U12 M   Samples, L Storti, K Samples, K
19-Aug 4:30 PM 379 Vereinigung Erzgebirge Continental FC Reeceville #2 U11 M 3 Nelson, M Samples, L Storti, K
19-Aug 8:00 AM 413 FC Ballyhoo DE Rush USTC #01 U12 M 3 DiRienzo, N Liblick L Kuegler, M
19-Aug 9:15 AM 401 Woodbridge Lower Merion Soccer Club USTC #01 U12 M 3 Liblick L DiRienzo, N Kuegler, M
19-Aug 10:30 AM 407 FC EUROPA Ottawa South United USTC #01 U12 M 3 Kuegler, M Liblick L DiRienzo, N
19-Aug 11:45 AM 419 SJEB DE Rush USTC #01 U12 M 3 Houseman, D McShane, MK Wagner, Jim
19-Aug 1:30 PM 404 Woodbridge FC EUROPA USTC #01 U12 M 3 McShane, MK Houseman, D Wagner, Jim
19-Aug 3:45 PM 268 Delaware Rush Fallston USTC #01 U15 F   Carey, M Nicolardi, J McGuirk, T
19-Aug 5:00 PM 243 HMMS GPS CLEARVIEW USTC #01 U15 M   Nicolardi, J Carey, M McGuirk, T
19-Aug 6:45 PM 266 SAC Fallston USTC #01 U15 F   McGuirk, T Nicolardi, J Carey, M
19-Aug 8:00 AM 414 SJEB Philadelphia Soccer Club USTC #01B U12 M 3 Gray, B Cocci, M Buckner, M
19-Aug 10:00 AM 402 FC USA HMMS USTC #01B U12 M 3 Miele, B Gray, B Cocci, M
19-Aug 11:15 AM 418 FC Ballyhoo PA Rush USTC #01B U12 M 3 Gray, B Miele, B Buckner, M
19-Aug 1:00 PM 406 Pipeline SC HMMS USTC #01B U12 M 3 Gray, B Cocci, M Buckner, M
19-Aug 2:15 PM 405 FC USA Lower Merion Soccer Club USTC #01B U12 M 3 Miele, B Gray, B Cocci, M
19-Aug 8:45 AM 166 Elizabethtown United SCCSA USTC #02 U13 M   Anton, S Halsey, A Havens D
19-Aug 10:00 AM 252 LDC United West-Mont United SA USTC #02 U15 F   Havens, M Anton, S Halsey, A
19-Aug 11:15 AM 201 FC EUROPA Marlton SC USTC #02 U14 M   Havens D Havens, M Anton, S
19-Aug 12:30 PM 250 LDC United Brentwood SC USTC #02 U15 F   Halsey, A Havens D Havens, M
19-Aug 1:45 PM 368 SUSA HMMS USTC #02 U14 M 3 Anton, S Halsey, A Havens D
19-Aug 3:00 PM 262 Montgomery United SC FC Providence USTC #02 U15 F   Havens, M Anton, S Halsey, A
19-Aug 4:15 PM 267 Keystone FC Voorhees SA USTC #02 U15 F   Havens D Havens, M Anton, S
19-Aug 5:30 PM 244 Philadelphia Ukrainian Nationals FC Ballyhoo USTC #02 U15 M   Rizzo, T Rizzo, C Rizzo, D
19-Aug 7:00 PM 265 Delaware Rush Voorhees SA USTC #02 U15 F   Rizzo, C Rizzo, T Rizzo, D
19-Aug 8:00 AM 200 Penn Alliance Select Marlton SC USTC #03 U14 M   Broome, R Brelje, B Balash, E
19-Aug 9:15 AM 165 SJEB Rush Delaware Rush USTC #03 U13 M   Brelje, B Broome, R Neiheiser, J
19-Aug 10:30 AM 363 Delaware Football Club CRUSA USTC #03 U14 M 3 Balash, E Neiheiser, J Broome, R
19-Aug 11:45 AM 168 Elizabethtown United SJEB Rush USTC #03 U13 M   Brelje, B Balash, E Neiheiser, J
19-Aug 1:00 PM 241 FC Ballyhoo HMMS USTC #03 U15 M   Broome, R Brelje, B Balash, E
19-Aug 2:15 PM 236 Atletico FC Council Rock United USTC #03 U15 M   Balash, E Broome, R Brelje, B
19-Aug 3:30 PM 251 West-Mont United SA Brentwood SC USTC #03 U15 F   Brelje, B Houseman, D Broome, R
19-Aug 4:45 PM 142 North Union United SUSA USTC #03 U13 M   Brelje, B Balash, E Brelje/Broome
19-Aug 6:45 PM 237 Radnor Soccer Club Council Rock United USTC #03 U15 M 3 Houseman, D Brelje, B Balash, E
19-Aug 8:00 AM 199 CASA FC EUROPA USTC #04 U14 M   Nicolose, JD Dawkins, L Wissler, S
19-Aug 9:15 AM 364 Continental FC SUSA USTC #04 U14 M 3 Cress, B Nicolose, JD Dawkins, L
19-Aug 10:30 AM 362 Harleysville FC SUSA USTC #04 U14 M 3 Wissler, S Cress, B Nicolose, JD
19-Aug 11:45 AM 208 VE Rancocas Valley SC USTC #04 U14 M   Dawkins, L Wissler, S Cress, B
19-Aug 1:00 PM 242 Philadelphia Ukrainian Nationals GPS CLEARVIEW USTC #04 U15 M   Von Steuben, R Allan, D Wissler, S
19-Aug 2:15 PM 219 GPS Clearview Lehigh Valley United USTC #04 U14 M   Allan, D Von Steuben, R Forgione, S
19-Aug 3:30 PM 235 FC USA Radnor Soccer Club USTC #04 U15 M   Forgione, S Allan, D Von Steuben, R
19-Aug 4:45 PM 367 HMMS Continental FC USTC #04 U14 M 3 Von Steuben, R Forgione, S Allan, D
19-Aug 6:45 PM 238 Atletico FC FC USA USTC #04 U15 M   Anton, S Smith, Z Facile, P
19-Aug 8:00 AM 415 FC EUROPA Penn Fusion SA USTC #05 U12 M 3 Smith, Z Gonzaga, C Auchenbach, A
19-Aug 9:15 AM 416 Atletico FC Delaware Union USTC #05 U12 M 3 Ramlochan, F Smith, Z Gonzaga, C
19-Aug 10:30 AM 417 Continental FC Philadelphia Ukrainian Nationals USTC #05 U12 M 3 Smith, Z Ramlochan, F Auchenbach, A
19-Aug 11:45 AM 420 FC EUROPA Philadelphia Soccer Club USTC #05 U12 M 3 Gonzaga, C Auchenbach, A Ramlochan, F
19-Aug 1:00 PM 421 Atletico FC Penn Fusion SA USTC #05 U12 M 3 Holenstein, P Gonzaga, C Auchenbach, A
19-Aug 2:15 PM 422 Continental FC Delaware Union USTC #05 U12 M 3 Ramlochan, F Holenstein, P Gonzaga, C
19-Aug 3:30 PM 423 PA Rush Philadelphia Ukrainian Nationals USTC #05 U12 M 3 Holenstein, P Ramlochan, F Auchenbach, A
19-Aug 4:45 PM 403 Pipeline SC Ottawa South United USTC #05 U12 M 3 Gonzaga, C Auchenbach, A Ramlochan, F
19-Aug 8:00 AM 159 Continental FC 1776 United FC USTC #06 U13 M   Looby, K Looby, A Looby, Trevor
19-Aug 9:15 AM 171 Alliance FC Soccer Association of Columbia USTC #06 U13 M   Looby, A Looby, K Looby, Trevor
19-Aug 10:30 AM 217 Continental FC GPS Clearview USTC #06 U14 M   Looby, K Looby, A Looby, Trevor
19-Aug 11:45 AM 160 Premier SC 1776 United FC USTC #06 U13 M   Nguyen, H Hutko, K Buccigrossi, T
19-Aug 1:00 PM 148 LIGHTHOUSE Delaware Football Club USTC #06 U13 M   Krakower, D Nguyen, H Hutko, K
19-Aug 2:15 PM 220 West-Mont United SA Continental FC USTC #06 U14 M   Buccigrossi, T Krakower, D Nguyen, H
19-Aug 3:30 PM 161 Continental FC Premier SC USTC #06 U13 M   Hutko, K Buccigrossi, T Krakower, D
19-Aug 6:00 PM 212 PASC Penn Fusion SA USTC #06 U14 M   Nguyen, H Hutko, K Buccigrossi, T
19-Aug 8:00 AM 163 Lower Merion Soccer Club Fox Chase Soccer Club USTC #07 U13 M   Cortese, J McAndrew, T Samara, O
19-Aug 9:15 AM 172 LDC United Coventry Soccer Association USTC #07 U13 M   Skversky, E Cortese, J McAndrew, T
19-Aug 10:30 AM 218 West-Mont United SA Lehigh Valley United USTC #07 U14 M   Samara, O Skversky, E Cortese, J
19-Aug 11:45 AM 164 HMMS Lower Merion Soccer Club USTC #07 U13 M   McAndrew, T Samara, O Skversky, E
19-Aug 1:00 PM 150 BALTIMORE CELTIC Yardley Makefield Soccer USTC #07 U13 M   Polansky, E McAndrew, T Samara, O
19-Aug 2:15 PM 173 Soccer Association of Columbia Coventry Soccer Association USTC #07 U13 M   Skversky, E Polansky, E McAndrew, T
19-Aug 3:30 PM 162 HMMS Fox Chase Soccer Club USTC #07 U13 M   Samara, O Skversky, E Polansky, E
19-Aug 6:00 PM 211 Concord Reading Rage USTC #07 U14 M   McAndrew, T Samara, O Skversky, E
19-Aug 8:00 AM 144 Continental FC Harleysville FC USTC #08 U13 M   Mayer, Ed Paul, Josh Shpilsky, A
19-Aug 9:15 AM 158 Penn Fusion SA Philadelphia Soccer Club USTC #08 U13 M   Sakal, J Mayer, Ed Paul, Josh
19-Aug 10:30 AM 260 Montgomery United SC Valley Youth USTC #08 U15 F   Shpilsky, A Sakal, J Mayer, Ed
19-Aug 11:45 AM 145 Atletico FC Harleysville FC USTC #08 U13 M   Paul, Josh Shpilsky, A Sakal, J
19-Aug 1:00 PM 157 Philadelphia Soccer Club FC USA USTC #08 U13 M   Litzke, R Paul, Josh Shpilsky, A
19-Aug 2:15 PM 213 Reading Rage Penn Fusion SA USTC #08 U14 M   Lynch, E Litzke, R Paul, Josh
19-Aug 3:30 PM 155 Ukrainian Nationals FC Ballyhoo USTC #08 U13 M   Shpilsky, A Lynch, E Litzke, R
19-Aug 8:00 AM 153 Ukrainian Nationals PA Rush USTC #09 U13 M   Larmond, C McPoyle, Sr Sellaiaha, M
19-Aug 9:15 AM 141 Ukrainian Nationals SUSA USTC #09 U13 M   Crampsey, M Larmond, C McPoyle, Jr
19-Aug 10:30 AM 259 FC Providence Baltimore Union Soccer Club USTC #09 U15 F   Sellaiaha, M Crampsey, M Larmond, C
19-Aug 11:45 AM 154 FC Ballyhoo PA Rush USTC #09 U13 M   McPoyle, Sr Keenan, J Crampsey, M
19-Aug 1:00 PM 143 Ukrainian Nationals North Union United USTC #09 U13 M   Larmond, C McPoyle, Jr Keenan, J
19-Aug 2:15 PM 214 PASC Concord USTC #09 U14 M   Crampsey, M Larmond, C McPoyle, Jr
19-Aug 3:30 PM 146 Continental FC Atletico FC USTC #09 U13 M   Keenan, J Crampsey, M Larmond, C
19-Aug 8:00 AM 206 VE Starz 2 Soccer Club USTC #10 U14 M   Schneider, S Hughes, B Reid, C
19-Aug 9:15 AM 149 Penn Fusion SA LIGHTHOUSE USTC #10 U13 M   Wendell, K Reid, C Hughes, B
19-Aug 10:30 AM 258 West-Mont United SA HMMS USTC #10 U15 F   Hughes, B Wendell, K Schneider, S
19-Aug 11:45 AM 207 LDC Starz 2 Soccer Club USTC #10 U14 M   Reid, C Wendell, K Schneider, S
19-Aug 1:00 PM 174 LDC United Alliance FC USTC #10 U13 M   Schneider, S Crosson, D Reid, C
19-Aug 2:15 PM 257 HMMS Delaware Union USTC #10 U15 F   Crosson, D Wendell, K Reid, C
19-Aug 4:45 PM 152 BALTIMORE CELTIC Continental FC USTC #10 U13 M   Crosson, D Wendell, K Reid, C
19-Aug 8:00 AM 205 Rancocas Valley SC LDC USTC #11 U14 M   Novielli, J Kraft, J Garcia, B
19-Aug 9:15 AM 151 Continental FC Yardley Makefield Soccer USTC #11 U13 M   Kraft, J Novielli, J Garcia, B
19-Aug 10:30 AM 202 Penn Alliance Select CASA USTC #11 U14 M   Garcia, B Kraft, J Novielli, J
19-Aug 1:00 PM 167 Delaware Rush SCCSA USTC #11 U13 M   Wilde, R Kraft, J Garcia, B
19-Aug 2:15 PM 261 Baltimore Union Soccer Club Valley Youth USTC #11 U15 F   Vincent, M Wilde, R Kraft, J
19-Aug 3:30 PM 366 SUSA CRUSA USTC #11 U14 M 3 Garcia, B Vincent, M Wilde, R
19-Aug 4:45 PM 156 Penn Fusion SA FC USA USTC #11 U13 M   Kraft, J Garcia, B Vincent, M
20-Aug 8:00 AM 381 Bracket A #6 Bracket A #7 Caln Park West #1 U11 M 3 Krakower, D Burns, P Monaco, B
20-Aug 9:15 AM 398 Bracket A #1 Bracket A #4 Caln Park West #1 U11 M 3 Duwoe, D Krakower, D Burns, P
20-Aug 10:30 AM 382 Bracket A #5 Consolation A Winner Caln Park West #1 U11 M 3 Krakower, D Duwoe, D Monaco, B
20-Aug 11:45 AM 358 Yardley Makefield Soccer Robbinsville SA Caln Park West #1 U11 M   Burns, P Monaco, B Duwoe, D
20-Aug 1:00 PM 400 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Caln Park West #1 U11 M 3 Krakower, D Burns, P Monaco, B
20-Aug 2:15 PM 359 Continental FC Robbinsville SA Caln Park West #1 U11 M   Duwoe, D Krakower, D Burns, P
20-Aug 8:00 AM 396 Bracket A #6 Bracket A #7 Caln Park West #2 U11 M 3 Steffen, D Buchy, M Buchy, JL
20-Aug 9:15 AM 399 Bracket A #2 Bracket A #3 Caln Park West #2 U11 M 3 Ung, D Steffen, D Buchy, M
20-Aug 10:30 AM 397 Bracket A #5 Consolation B Winner Caln Park West #2 U11 M 3 Steffen, D Ung, D Buchy, JL
20-Aug 11:45 AM 357 Upper Freehold/Allentown SA Pennsylvania Soccer Academy Caln Park West #2 U11 M   Buchy, M Buchy, JL Ung, D
20-Aug 8:00 AM 124 SJEB FC Providence DMS #1 U12 M   Polansky, E Hilton, Sr Hilton, Jr
20-Aug 9:15 AM 318 Bracket C #1 Bracket D #1 DMS #1 U12 M   Martin, S Polansky, E Hilton, Sr
20-Aug 10:30 AM 322 Bracket C #2 Bracket D #2 DMS #1 U12 M   Hilton, Jr Martin, S Polansky, E
20-Aug 11:45 AM 321 Bracket A #3 Bracket B #3 DMS #1 U12 M   Hilton, Sr Hilton, Jr Martin, S
20-Aug 1:00 PM 319 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner DMS #1 U12 M   Polansky, E Hilton, Sr Hilton, Jr
20-Aug 8:00 AM 123 Delaware Rush Fallston DMS #2 U12 M   Lyle, D Leslie, J Alexander, D
20-Aug 9:15 AM 317 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #2 U12 M   Hussein, M Lyle, D Leslie, J
20-Aug 10:30 AM 320 Bracket A #2 Bracket B #2 DMS #2 U12 M   Lyle, D Hussein, M Alexander, D
20-Aug 11:45 AM 323 Bracket C #3 Bracket D #3 DMS #2 U12 M   Leslie, J Alexander, D Hussein, M
20-Aug 8:30 AM 34 TBA Delaware Rush DMS #3 U10 M   Kavetski, Brenden X X
20-Aug 9:35 AM 436 Penn Fusion SA HMMS DMS #3 U10 M 4 Kavetski, Brenden X X
20-Aug 10:40 AM 442 HMMS Reading Rage DMS #3 U10 M 4 Kavetski, Brenden X X
20-Aug 11:45 AM 31 Atletico FC Old Line Football Club DMS #3 U10     Kavetski, Brenden X X
20-Aug 8:30 AM 33 Penn Fusion SA Atletico FC DMS #4 U10     Curran, B X X
20-Aug 9:35 AM 435 Southern Chester County SA Delaware Rush DMS #4 U10 M 4 Curran, B X X
20-Aug 10:40 AM 52 Continental FC TBA DMS #4 U10     Curran, B X X
20-Aug 1:00 PM 443 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #4 U10 M 4 Curran, B X X
20-Aug 2:05 PM 32 Delaware Rush Old Line Football Club DMS #4 U10 M   Curran, B X X
20-Aug 9:35 AM 441 Delaware Union Continental FC DMS #5 U10 M 4 Facile, P X X
20-Aug 10:40 AM 51 Delaware Rush Continental FC DMS #5 U10 M   Facile, P X X
20-Aug 11:45 AM 30 Penn Fusion SA TBA DMS #5 U10 M   Facile, P X X
20-Aug 1:30 PM 301 Bracket A #1 Bracket A #2 DMS #5 U10 M   Facile, P X X
20-Aug 8:30 AM 349 FCUSA Philadelphia Penn Fusion SA Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 9:35 AM 12 PSC Coppa Penn Fusion SA Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 10:40 AM 6 Ukrainian Nationals Continental FC Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 11:45 AM 351 Ukrainian Nationals FCUSA Philadelphia Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 12:50 PM 18 Fallston Soccer Delaware Rush Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 1:55 PM 275 Bracket A #1 Bracket B #1 Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 3:00 PM 350 Continental FC Continental FC Johnsontown Park #1 U9 M   Fiorenza, D X X
20-Aug 8:30 AM 347 Continental FC Ukrainian Nationals Johnsontown Park #2 U9 M   Snodgrass, M X X
20-Aug 9:35 AM 11 Delaware Rush Continental FC Johnsontown Park #2 U9 M   Snodgrass, M X X
20-Aug 10:40 AM 5 Samuel Rec West-Mont United SA Johnsontown Park #2 U9 M   Snodgrass, M X X
20-Aug 11:45 AM 348 Continental FC Penn Fusion SA Johnsontown Park #2 U9 M   Samara, Jesse X X
20-Aug 12:50 PM 17 Continental FC Penn Fusion SA Johnsontown Park #2 U9 M   Samara, Jesse X X
20-Aug 3:40 PM 298 Bracket A #1 Bracket A #2 Johnsontown Park #2 U9 M   Samara, Jesse X X
20-Aug 8:30 AM 136 Rose Tree Soccer FC Steel Johnsontown Park #3 U12 M   Barley, R Storti, K Singer, M
20-Aug 9:45 AM 138 Valley Soccer Club PASC Johnsontown Park #3 U12 M   Martin, Jon Barley, R Storti, K
20-Aug 11:15 AM 139 Rose Tree Soccer Continental FC Johnsontown Park #3 U12 M   Singer, M Martin, Jon Barley, R
20-Aug 12:30 PM 140 FC Steel Valley Soccer Club Johnsontown Park #3 U12 M   Storti, K Barley, R Martin, Jon
20-Aug 2:00 PM 137 Continental FC PASC Johnsontown Park #3 U12 M   Barley, R Storti, K Martin, Jon
20-Aug 8:45 AM 339 Bracket B #1 Bracket A #2 Parkside #1 U13 M   Lynch, J Schneider, S Petrone, S
20-Aug 10:00 AM 234 Continental FC LDC United Parkside #1 U14 M   Schneider, S Lynch, J Wendell, K
20-Aug 11:15 AM 290 Bracket B #1 Bracket A #2 Parkside #1 U14 M   Wendell, K Schneider, S Lynch, J
20-Aug 12:30 PM 340 Bracket A #3 Bracket B #3 Parkside #1 U13 M   Lynch, J Wendell, K Schneider, S
20-Aug 1:45 PM 302 Bracket A #1 Bracket A #2 Parkside #1 U14 M   Schneider, S Lynch, J Wendell, K
20-Aug 8:45 AM 338 Bracket A #1 Bracket B #2 Parkside #2 U13 M   Oswald, G Hackett, J Hughes, B
20-Aug 10:00 AM 233 FC Brandywine West-Mont United SA Parkside #2 U14 M   Hackett, J Oswald, G Hughes, B
20-Aug 11:15 AM 289 Bracket A #1 Bracket B #2 Parkside #2 U14 M   Petrone, K Hackett, J Oswald, G
20-Aug 12:30 PM 341 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Parkside #2 U13 M   Hughes, B Petrone, K Hackett, J
20-Aug 1:45 PM 291 Bracket A #3 Bracket B #3 Parkside #2 U14 M   Oswald, G Hughes, B Petrone, J
20-Aug 3:00 PM 292 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Parkside #2 U14 M   Hackett, J Oswald, G Hughes, B
20-Aug 9:30 AM 274 Keystone FC Fallston Parkside #3 U15 F   Nicolosi, JD Havens, D Havens, M
20-Aug 10:45 AM 271 SAC Voorhees SA Parkside #3 U15 F   Anton, S Nicolosi, JD Havens, D
20-Aug 12:15 PM 270 Delaware Rush Keystone FC Parkside #3 U15 F   Havens, M Anton, S Nicolosi, JD
20-Aug 1:30 PM 272 Fallston Voorhees SA Parkside #3 U15 F   Havens, D Havens, M Anton, S
20-Aug 3:00 PM 273 Delaware Rush SAC Parkside #3 U15 F   Nicolosi, JD Havens, D Havens, M
20-Aug 8:00 AM 361 Pennsylvania Soccer Academy Continental FC Reeceville #1 U11 M   Miele, B Gray, B Rodriguez, T
20-Aug 9:15 AM 130 Continental FC Middletown SC Reeceville #1 U12 M   Gray, B Miele, B Rodriguez, T
20-Aug 10:30 AM 384 Bracket A #2 Bracket A #3 Reeceville #1 U11 M 3 Miele, B Gray, B Rodriguez, T
20-Aug 11:45 AM 395 Bracket A #8 Bracket A #9 Reeceville #1 U11 M 3 Gray, B Miele, B Rodriguez, T
20-Aug 8:00 AM 360 Upper Freehold/Allentown SA Yardley Makefield Soccer Reeceville #2 U11 M   Cairy, Brian Cairy, J Cairy, D
20-Aug 9:15 AM 129 LDC Ottawa South United SA Reeceville #2 U12 M   Cairy, J Cairy, Brian Cairy, Brandon
20-Aug 10:30 AM 383 Bracket A #1 Bracket A #4 Reeceville #2 U11 M 3 Cairy, Brian Cairy, Brandon Cairy, D
20-Aug 12:30 PM 283 Bracket A #1 Bracket B #1 Reeceville #2 U12 M   Cairy, J Cairy, D Cairy, Brandon
20-Aug 1:45 PM 385 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner Reeceville #2 U11 M 3 Cairy, Brian Cairy, J Cairy, D
20-Aug 8:00 AM 411 Bracket A #2 Bracket A #3 USTC #01 U12 M 3 Nelson, M Simmons, R Nelson, T
20-Aug 9:15 AM 428 Bracket A #1 Bracket A #4 USTC #01 U12 M 3 Horng, A Nelson, M Simmons, R
20-Aug 10:30 AM 426 Bracket A #10 Bracket A #11 USTC #01 U12 M 3 Nelson, T Horng, A Nelson, M
20-Aug 11:45 AM 412 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #01 U12 M 3 Simmons, R Nelson, T Horng, A
20-Aug 1:30 PM 288 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #01 U15 F   Ndebele, M Amon, J Carey, M
20-Aug 3:00 PM 325 Semi-Finals A Winner Bracket C #1 USTC #01 U15 F   Carey, M Ndebele, M Amon, J
20-Aug 8:00 AM 410 Bracket A #1 Bracket A #4 USTC #01B U12 M 3 Looby, K Broske, P Looby, Trevor
20-Aug 9:15 AM 429 Bracket A #2 Bracket A #3 USTC #01B U12 M 3 Looby, A Looby, K Broske, P
20-Aug 10:30 AM 425 Bracket A #8 Bracket A #9 USTC #01B U12 M 3 Looby, K Looby, A Looby, Trevor
20-Aug 11:45 AM 427 Bracket A #5 Consolation A Winner USTC #01B U12 M 3 Broske, P Looby, Trevor Looby, A
20-Aug 8:00 AM 326 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #02 U15 F   Kraft, J Csongradi, T Looby, A
20-Aug 9:15 AM 327 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #02 U15 F   Hutko, K Kraft, J Csongradi, T
20-Aug 10:30 AM 246 GPS CLEARVIEW FC Ballyhoo USTC #02 U15 M   Samara, O Hutko, K Kraft, J
20-Aug 11:45 AM 240 Council Rock United FC USA USTC #02 U15 M   Csongradi, T Samara, O Hutko, K
20-Aug 1:30 PM 297 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #02 U15 M   Kraft, J Csongradi, T Samara, O
20-Aug 8:00 AM 176 Coventry Soccer Association Alliance FC USTC #03 U13 M   Keenan, J Houseman, D Cress, B
20-Aug 9:15 AM 204 Marlton SC CASA USTC #03 U14 M   Houseman, D Keenan, J Cress, B
20-Aug 10:30 AM 369 Bracket A #6 Bracket A #7 USTC #03 U14 M 3 Cress, B Houseman, D Keenan, J
20-Aug 11:45 AM 372 Bracket A #2 Bracket A #3 USTC #03 U14 M 3 Cortese, J Bialko, S McAndrew, T
20-Aug 1:00 PM 305 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #03 U13 M   Bialko, S Cortese, J McAndrew, T
20-Aug 2:45 PM 373 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #03 U14 M 3 McAndrew, T Bialko, S Cortese, J
20-Aug 8:00 AM 175 Soccer Association of Columbia LDC United USTC #04 U13 M   De Lucia, R Crampsey, M Wilde, R
20-Aug 9:15 AM 203 FC EUROPA Penn Alliance Select USTC #04 U14 M   Crampsey, M De Lucia, R Wilde, R
20-Aug 10:30 AM 245 HMMS Philadelphia Ukrainian Nationals USTC #04 U15 M   Wilde, R Crampsey, M De Lucia, R
20-Aug 11:45 AM 239 Radnor Soccer Club Atletico FC USTC #04 U15 M   Brown, M Maric, Z Procak, M
20-Aug 1:00 PM 281 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #04 U14 M   Maric, Z Brown, M Procak, M
20-Aug 3:00 PM 300 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #04 U15 M   Procak, M Maric, Z Brown, M
20-Aug 8:00 AM 408 Bracket A #6 Bracket A #7 USTC #05 U12 M 3 France, J Weller, B Cocci, M
20-Aug 9:15 AM 424 Bracket A #6 Bracket A #7 USTC #05 U12 M 3 Weller, B France, J Cocci, M
20-Aug 10:30 AM 409 Bracket A #5 Consolation A Winner USTC #05 U12 M 3 Cocci, M Weller, B France, J
20-Aug 12:30 PM 430 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #05 U12 M 3 Weller, B France, J Cocci, M
20-Aug 8:00 AM 309 Bracket C #3 Bracket D #3 USTC #06 U13 M   McGuirk, T Novielli, J Lock, K
20-Aug 9:15 AM 311 Bracket C #1 Bracket D #1 USTC #06 U13 M   Buccigrossi, T McGuirk, T Novielli, J
20-Aug 10:30 AM 221 GPS Clearview West-Mont United SA USTC #06 U14 M   Lock, K Buccigrossi, T McGuirk, T
20-Aug 11:45 AM 371 Bracket A #1 Bracket A #4 USTC #06 U14 M 3 Novielli, J Lock, K Buccigrossi, T
20-Aug 1:00 PM 370 Bracket A #5 Consolation A Winner USTC #06 U14 M 3 McGuirk, T Novielli, J Lock, K
20-Aug 2:00 PM 282 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #06 U14 M   Buccigrossi, T Weller, B Novielli, J
20-Aug 8:00 AM 308 Bracket C #2 Bracket D #2 USTC #07 U13 M   Nicolardi, J Brelje, B Broome, R
20-Aug 9:15 AM 310 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #07 U13 M   Balash, E Nicolardi, J Brelje, B
20-Aug 10:30 AM 222 Lehigh Valley United Continental FC USTC #07 U14 M   Broome, R Balash, E Nicolardi, J
20-Aug 11:45 AM 287 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #07 U15 F   Brelje, B Broome, R Balash, E
20-Aug 1:00 PM 315 Bracket C #2 Bracket D #2 USTC #07 U13 M   Nicolardi, J Brelje, B Broome, R
20-Aug 8:00 AM 307 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #08 U13 M   Vincent, M Paul, Josh Skversky, E
20-Aug 9:15 AM 304 Bracket C #1 Bracket D #1 USTC #08 U13 M   Fioravanti, G Vincent, M Paul, Josh
20-Aug 10:30 AM 215 Reading Rage PASC USTC #08 U14 M   Skversky, E Fioravanti, G Vincent, M
20-Aug 11:45 AM 276 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #08 U13 M   Paul, Josh Skversky, E Fioravanti, G
20-Aug 1:00 PM 316 Bracket C #3 Bracket D #3 USTC #08 U13 M   Vincent, M Paul, Josh Skversky, E
20-Aug 8:00 AM 306 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #09 U13 M   Garcia, B Ramlochan, F Smith, D
20-Aug 9:15 AM 303 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #09 U13 M   Smith, D Garcia, B Ramlochan, F
20-Aug 10:30 AM 216 Penn Fusion SA Concord USTC #09 U14 M   Ramlochan, F Smith, D Garcia, B
20-Aug 11:45 AM 264 Valley Youth FC Providence USTC #09 U15 F   Amon, J Ndebele, M Carey, M
20-Aug 1:00 PM 314 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #09 U13 M   Garcia, B Ramlochan, F Houseman, D
20-Aug 8:00 AM 170 SCCSA SJEB Rush USTC #10 U13 M   Mendez, G Spatafore, D Giordano, M
20-Aug 9:15 AM 209 LDC VE USTC #10 U14 M   Chipperfield, Z Mendez, G Spatafore, D
20-Aug 10:30 AM 286 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #10 U15 F   Giordano, M Chipperfield, Z Mendez, G
20-Aug 11:45 AM 263 Baltimore Union Soccer Club Montgomery United SC USTC #10 U15 F   Spatafore, D Giordano, M Chipperfield, Z
20-Aug 1:00 PM 313 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #10 U13 M   Mendez, G Spatafore, D Giordano, M
20-Aug 8:00 AM 169 Delaware Rush Elizabethtown United USTC #11 U13 M   Rodman, T Wittemann, S Dias, A
20-Aug 9:15 AM 210 Starz 2 Soccer Club Rancocas Valley SC USTC #11 U14 M   Wittemann, S Dias, A Shay, A
20-Aug 10:30 AM 285 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #11 U15 F   Dias, A Shay, A Rodman, T
20-Aug 11:45 AM 324 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #11 U15 F   Shay, A Rodman, T Wittemann, S
20-Aug 1:00 PM 312 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #11 U13 M   Rodman, T Wittemann, S Dias, A