Combined Schedule            
        2024            
                         
            Confirmation campbell@chesco.com   
            Latest Covid -19 Restrictions      
Revised 12:30 PM Sunday April 21                
                         
Date Time Gm# Home Away Field Age M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3 L
15-Apr 12:00 PM 615 LIONVILLE BLUE WARRIORS SPORTING PA Proving Grounds 3 U16 F   Abbas, J Vicente, V Navarrete, R EDP   
15-Apr 6:30 PM 89 Pre-ECNL 2012G (Dawson) FC Delco RL 2012G USTC #02 B U12 F   Neef, B Hilton, Sr Rizzo, T State Cup NCS
16-Apr 6:30 PM 9 RT Men RT Men Sleighton Lower O50 M   Grewal, D Neef, B Petyon, K RT Men
16-Apr 6:30 PM 10 RT Men RT Men Sleighton Upper O50 M   Rizzo, T Andre, S Nguyen, H RT Men
16-Apr 6:15 PM 937 Rebels FC 2010 Boys Lionville SC  USTC #08 U14 M   Abbas, J Hilton, Sr Vicente, V State Cup CC
17-Apr 6:30 PM 33 EPP 2007B PA Rush Kildares Field U17 M   Grewal, D Krakower, D Navarrete, R State Cup NCS
17-Apr 6:30 PM 108 RT Men RT Men Sleighton Lower O35 M   Amon, J Neef, B Bialko, S RT Men
17-Apr 6:30 PM 109 RT Men RT Men Sleighton Upper O35 M   Nguyen, H Rizzo, T Linker, C RT Men
19-Apr 5:30 PM 418 Elite 2015B (Baeza) FC Europa 2015 Boys Elite Delacy 3 U09 M   DiMatteo, T X X State Cup CC 
19-Apr 6:00 PM 259 Pre-ECRL 2012B (Slater) LMSC Rovers White 2012B Delacy 5 U12 M   Gray, B Andre, Sean Knapp, C State Cup CC 
19-Apr 6:00 PM 800 White Dtown '12 (B) Greaves Lionville Aces - Blue '12 Parkside 3A U12 M    Hillsinger, Dana Monaco, K Sharp, Brady State Cup CC
19-Apr 7:00 PM 1122 FC Europa 11GSPA #1122 / Field 1 Proving Grounds 1 U13 F   Lewis, Todd Urakbaev, F Vicente, V EDP
19-Apr 6:00 PM 1241 FC Europa 13BE #1241 Cup 9v9 available FIELD 5 Proving Grounds 5 U11 M   Daoud, Andrew Potocki, D Whalen, Jeff State Cup
19-Apr 6:00 PM 519 White Dtown '14 (G) Greaves Reds 2014 USTC #10A U10 F PPD Hillsinger, Dana X X State Cup CC
19-Apr 6:15 PM 163 LIONVILLE BLUE ARMY PA RUSH USTC Field 03 U15 F   Abbas, J Hilton, Sr Hoang, Keane State Cup PC
19-Apr 8:00 PM 5816 Lionville Chargers YMS 2008 Fury USTC Field 03 U16 M   Hilton, Sr Abbas, J Hoang, Keane EDP
20-Apr 1:00 PM 4614 1776 2011 B Rose Tree Chester Park 1 U13 M PPD McAndrew, T Ali, M Conner, Jim Central
20-Apr 12:30 PM 3911 NU 2012 B Concord Chester Park 2 U12 M   Zweier, K Zweier, O Club Ref 1 Central
20-Apr 9:00 AM 182 Pre-ECNL 2012B (Slater) FC Europa 2012 Elite Delacy 5 U12 M   Stewart, Brody Luongo, A Cannon, Robert Acela
20-Apr 10:15 AM 357 Pre-ECRL 2012G (Norris) Lehigh Valley United 2012 Girls Blue Delacy 5 U12 F   Knapp, C Stewart, Brody Knapp, Ellie Acela
20-Apr 11:30 AM 115 Pre-ECRL 2013B (Slater) Montgomery United Cosmos Delacy 5 U11 M   Stewart, Brody Knapp, C Knapp, Ellie Acela
20-Apr 3:00 PM 735 Pre-ECNL 2013B (Morris) Hulmelville SC United 2013 Delacy 5 U11 M   Knapp, C Stewart, Brody Knapp, Ellie Acela
20-Apr 9:00 AM 373 FC Europa 11GSPA #373 Pcup Delaware Valley Friends  U13 F PPD Abbas, J Bush, J Horng, A State Cup PC
20-Apr 10:30 AM 112 FC Europa 09BP cup #112 Delaware Valley Friends  U15 M   Bush, J Abbas, J Horng, A State Cup CC
20-Apr 2:00 PM 10031 FC Europa 10GE #10031  Delaware Valley Friends  U14 F   Abbas, J Horng, A Scott, Tristen Central
20-Apr 5:00 PM 900 FC Europa 10BE cup #900 Delaware Valley Friends  U14 M   Horng, A Abbas, J Scott, Tristen Central
20-Apr 12:30 PM 205 FC Europa 16GAA AC #205 Delaware Valley Friends A U08 F   Horng, A X X Acela
20-Apr 12:30 PM 2104 FC Europa 14BPR #2104 Delaware Valley Friends B U10 M   Abbas, J X X Central
20-Apr 9:00 AM 4238 SCCSA Delaware FC 2010 Blue Glen Willow 11 v 11 U14 M   Kiey, Parker Paez, D Quigley, Brent EDP  
20-Apr 11:00 AM 889 SCCSA Philadelphia SC Glen Willow 11 v 11 U13 M   Paez, D Kiey, Parker Quigley, Brent State Cup CC
20-Apr 10:15 AM 208 SCCSA FC Brandywine 2016 Boys Glen Willow 7 v 7 U08 M   DiMatteo, T X X Central 
20-Apr 4:00 PM 1005 SCCSA Lower Merion Crush Glen Willow 7 v 7 U10 F   DiMatteo, T X X State Cup CC
20-Apr 11:30 AM 2011 SCCSA FC Ballyhoo Glen Willow 9 v 9 U12 M   DiMatteo, T X X EDP  
20-Apr 1:15 PM 1218 Rebels Futbol Club Penn FC Youth (Lower Dauphin Soccer Assoc.) HENDERSON HS Penn DOT U14 F   Rosinsky, J Happ, Kieran Hilton, Jr State Cup CC
20-Apr 11:30 AM APL 149 GCVSA Lightning Lehigh Valley Line Rd #9 U11 M   Keenan, J X X APL
20-Apr 9:40 AM 213 FC DELCO White Dtown '16 (B) Anzelmo Delaware FC DEFC 2017 Boys Parkside 2A U08 M   Sogunro, O X X Central  
20-Apr 10:45 AM 478 White Dtown '15 (B) Hilton Aberdeen Parkside 2A U09 M   Sogunro, O X X State Cup CC
20-Apr 5:30 PM 519 White Dtown '14 (G) Greaves Reds 2014 Parkside 2A U10 F   Hilton, Jr X X State Cup CC
20-Apr 9:30 AM 1089 White Dtown '12 (G) Monaco FC Ballyhoo 12 Girls Black Parkside 3A U12 F   Sharp, Brady Sharp, Mason Sharp, Todd State Cup CC
20-Apr 1:15 PM 593 Black Dtown '14 (B) Rush Towamencin Blast Parkside 3A U10 M   Sogunro, O X X State Cup CC
20-Apr 2:30 PM 1910 FC DELCO White Dtown '14 (B) Hadvance Radnor SC 2014 Boys Red 1 Parkside 3A U10 M   Sogunro, O X X Central  
20-Apr 9:00 AM 58 Qfinaluater FC Europa 09BSPA #58 cup Proving Grounds 4 U15 M   Davey, Ben Vicente, V Beatty, Jim State Cup
20-Apr 10:30 AM 114 FC Europa 09BE #114 cup Proving Grounds 4 U15 M   Boyd, R Davey, Ben Vicente, V State Cup PC
20-Apr 12:30 PM 1279 FC Europa 11BSPA-1 #1279 Proving Grounds 4 U13 M   Rodrigo, C Boyd, R Davey, Ben EDP
20-Apr 2:00 PM 268 FC Europa 11BSPA-2 cup #268 Proving Grounds 4 U13 M   Vicente, V Rodrigo, C Boyd, R State Cup PC
20-Apr 3:30 PM 334 FC Europa 12GE #334 AC Proving Grounds 4 U12 F   Duncan, D Vicente, V Rodrigo, C Acela
20-Apr 5:00 PM 6554 FC Europa 07BE cup #6554 Proving Grounds 4 U17 M PPD Boyd, R Duncan, D Vicente, V State Cup PC
20-Apr 5:30 PM 398 Hunter SC Back Mountain Youth SA Proving Grounds 5A U12 F   Neef, B Boyle, Tom Poltaraus, Daniel State Cup PC
20-Apr 5:30 PM 398 Hunter SC Black Mountain YSA Proving Grounds 5A U12 F PPD PPD PPD PPD State Cup CC
20-Apr 10:00 AM   FC DELCO RL B09 Sandell PDA Proving Grounds 6 U15 M   Hornickle, C Grewal, D Maric, Z ECRLB
20-Apr 11:45 AM   FC DELCO RL B08 Sandell PDA Proving Grounds 6 U16 M   Krakower, D Hornickle, C Grewal, D ECRLB
20-Apr 1:30 PM   FC DELCO RL B07 Velasco PDA Proving Grounds 6 U17 M   Maric, Z Krakower, D Hornickle, C ECRLB
20-Apr 3:15 PM   FC DELCO RL B05 Velasco PDA Proving Grounds 6 U19 M   Grewal, D Maric, Z Krakower, D ECRLB
20-Apr 5:00 PM 10020 Black Conshy '10 (G) Mellilo FP Storm Proving Grounds 6 U14 F   Rodrigo, C Grewal, D Maric, Z EDP
20-Apr 6:30 PM 713 Black Conshy '13 (B) MacFarland 2013 Boys Black Proving Grounds 6A U11 M   Boyle, Tom Neef, B Poltaraus, Daniel Acela
20-Apr 10:45 AM 1180 Black Conshy '10 (G) Natalie 2010 Rush Girls Proving Grounds 7 U14 F   Gray, B Beatty, Jim Snodgrass, D State Cup CC
20-Apr 2:15 PM 82 Black Conshy '08 (G) Natalie PSA 08 Rage Proving Grounds 7 U16 F   Beatty, Jim Gray, B Snodgrass, D State Cup CC
20-Apr 12:30 PM 176 Black Conshy '08 (B) Orenstein Wolverines Proving Grounds 8 U16 M   Snodgrass, D Dyck, B Gray, B State Cup CC
20-Apr 11:15 AM 478 Black Conshy '15 (B) Furay 2015 - Liverpool Proving Grounds 8A U09 M   Kozak, D X X APL
20-Apr 2:15 PM 202 Black Conshy '17 (G) Anna Kate 16G Black Proving Grounds 8A U08 F   Kozak, D X X APL
20-Apr 3:30 PM 640 Gold Conshy '14 (B) Kuster Atoms Proving Grounds 8A U10 M   Kozak, D X X State Cup CC
20-Apr 11:15 AM 9344 Black Conshy '11 (G) Andreas NEU 2011 Vipers Proving Grounds 8B U13 F   Dyck, B Mullen, Stephen Flaxman, Ken EDP
20-Apr 2:15 PM 1072 FCDelco Dtown White U12G WLUSC U12G Proving Grounds 8B U12 F   Mullen, Stephen Dyck, B Poltaraus, Daniel State Cup CC
20-Apr 3:30 PM 1295 White Conshy '13 (B) Robinson ENCO '13 (u11) Boys Red Proving Grounds 8B U11 M   Dyck, B Sellaiaha, M Mullen, Stephen State Cup CC
20-Apr 10:30 AM 142 United 2009B (Catalana) Steel United PA 09B Premier Thornbury SP 1 U15 M   Taylor, N Elhendawy, S Taylor, M State Cup CC 
20-Apr 12:00 PM 4607 United 2011B (Catalana) 1776 United FC Black Thornbury SP 1 U13 M   Taylor, Ty Taylor, M Elhendawy, S Central 
20-Apr 2:00 PM 67 Reds 2008G (Pierce) Keystone FC Thornbury SP 1 U16 F   Taylor, M Taylor, Ty Taylor, N State Cup PC
20-Apr 4:00 PM 4275 Reds 2010B (Hurovich) Patriot FC 2010 Boys White Thornbury SP 1 U14 M   Taylor, N Taylor, Ty Elhendawy, S EDP
20-Apr 9:00 AM 9271 Reds 2011G (Gibbons) Lower Merion Sol Thornbury SP 2 U13 F   McKee, M Bialko, S Novielli, J EDP
20-Apr 10:30 AM 165 Reds 2008B (Noel) Warminster Galaxy Thornbury SP 2 U16 M   Bialko, S McKee, M Novielli, J State Cup PC
20-Apr 12:15 PM 11693 Reds 2005G (McGovern) 1776 United FC 2006G Thornbury SP 2 U19 F   Novielli, J Bialko, S McKee, M EDP
20-Apr 10:15 AM 41 Elite 2016B (Phelps) Lower Merion SC Mambas Navy Thornbury SP 8A U08 M   Matthews, Jake X X Acela
20-Apr 11:30 AM 447 Reds 2015B (Bermudez MonU Newcastle 2015B Thornbury SP 8A U09 M   Matthews, Jake X X State Cup CC 
20-Apr 12:45 PM 1356 Elite 2015G (Hemphill) Penn FC Youth 2015 F Black Thornbury SP 8A U09 F   Matthews, Jake X X State Cup CC 
20-Apr 11:30 AM 2111 United 2014B (Ricciardi) Greater Chester Valley Wolverines Thornbury SP 8B U10 M   Grin, Max X X Central 
20-Apr 1:40 PM 10909 Nether 2014 G Brandywine Urban 1 U10 F   Keenan, J X X Central
20-Apr 3:00 PM 108 Baltimore Celic Sc PA Rush USTC #07 U11 M   Bialko, S Walsh, D Meyer, Brody Acela
20-Apr 5:30 PM 822 LIONVILLE ACES BLUES SAMUEL FALCONS USTC #07 U12 M   Linker, C Sogunro, O Meyer, Brody State Cup CC
20-Apr 9:00 AM 135 Black Dtown '09 (B) Hadvance Elite 09B USTC #09 U15 M   McAndrew, T Miller, Steve Kubica, Logan State Cup PC
20-Apr 10:30 AM 3052 Black Dtown '11 (B) Narz Hurricanes USTC #09 U13 M   McAndrew, T Miller, Steve Kubica, Logan EDP
20-Apr 4:30 PM 80 Black Dtown '08 (G) Curley Philadelphia Ukrainian Nationals USTC #09 U16 F   Bialko, S Happ, Kieran Kubica, Logan State Cup CC
20-Apr 9:00 AM 2 Lionville Vipers West Mont Gold USTC #11 U19 M   Pelosi, A Turano, S Lewis, Todd State Cup PC
20-Apr 12:00 PM 22 Lionville strikers Pheonixville USTC #11 U16 M   Panossian, Khaj Panossian, Nareg Lewis, Todd Central 
20-Apr 2:00 PM 118 Lionville Galaxy Hanover Red Raptors USTC #11 U15 M   Lewis, Todd Kubica. Logan Kiey. Parker State Cup PC
20-Apr 4:00 PM 4188 LIONVILLE LIONS PARKLAND TITANS USTC #11 U14 M PPD Kiey. Parker Panossian, Khaj Panossian, Nareg EDP
20-Apr 1:30 PM 186 FC Europa 08BP #186 cup YSC Sports 1  U16 M   Group PS Group PS Group PS Central 
20-Apr 3:00 PM 198 FC Europa 10GSPA #198 YSC Sports 1  U14 F   Group PS Group PS Group PS TBA
20-Apr 9:00 AM 570 FC Europa 13GE #570cup 9v9  YSC Sports 1A U11 F   Group PS Group PS Group PS State Cup
20-Apr 10:30 AM 805 FC Europa 12BP #805 9v9 YSC Sports 1A U12 M   Group PS Group PS Group PS TBA
20-Apr 12:00 PM 11508 FC Europa 12GP #11508 cls 9v9 YSC Sports 1A U12 F   Group PS Group PS Group PS Central
20-Apr 9:00 AM 150 FC Europa 13BPR #150 cup YSC Sports 1B U11 M   Group PS Group PS Group PS State Cup
20-Apr 10:30 AM 2801 FC Europa 13BPB #2801 YSC Sports 1B U11 M   Group PS Group PS Group PS TBA
21-Apr 10:00 AM 410 Senza Nome Colonial 1 Bonner HS Sr 1 F   Solomon, D X X TCWSL
21-Apr 12:00 PM 390 Bandits FC Colonials 2 Bonner HS Sr 2 F   Solomon, D X X TCWSL
21-Apr 10:00 AM 619 1776 2008 G Next Level Chester Park 1 U16 F   Carlucci, R Ali, M Need 1 EDP
21-Apr 11:30 AM 1154 Nether 2014 G Wall SC Chester Park 1 U14 F   Carlucci, R Ali, M Need 1 EDP
21-Apr 1:00 PM 12407 1776 2011 G Springfield Chester Park 1 U13 F   Ali, M Elhendawy, S Carlucci, R Central
21-Apr 3:00 PM 869 1776 2011 B Eagle Rock Chester Park 1 U13 M   Carlucci, R Elhendawy, S Ali, M State Cup CC
21-Apr 9:00 AM 12614 1776 2010 G Haverford Chester Park 2 U10 F   Carlucci, R X X Central
21-Apr 11:00 AM 5605 1776 2007 B Rebels FC Chester Park 2 U17 M   Looby, K Elhendawy, S Need 1 Central
21-Apr 3:00 PM 11912 NU 2012 G Delaware Union Chester Park 2 U12 F   Miele, B X X Central
21-Apr 10:00 AM 1264 Roslyn PSC Crestmont Park Field Sr 3 F   Whitham, J X X TCWSL
21-Apr 9:00 AM 9811 United 2015G (Morris) Delaware FC 2015 DEFC Girls Black Delacy 1 U09 F   Smith, Derek X X Central 
21-Apr 11:30 AM 499 Reds 2014G (Pierce) Montgomery United Delacy 1 U10 F   Schugar, Owen X X State Cup CC 
21-Apr 12:45 PM 642 Reds 2014B (Weinmann) FC DELCO White Dtown '14 Delacy 1 U10 M   Schugar, Owen X X State Cup CC 
21-Apr 9:00 AM 421 Elite 2014B (Baeza) Philadelphia Ukrainian Nationals 14B Black Delacy 3 U10 M   McKee, M X X Acela
21-Apr 10:15 AM 913 United 2015B (Morris) Guest FC Philly Delacy 3 U09 M   McKee, M X X Central 
21-Apr 12:00 PM 10615 Reds 2009G (Gibbons) Penn Manor SC Delacy 3 U15 F   McKee, M Abbas, J Beatty, Jim EDP
21-Apr 2:00 PM 4265 Reds 2010B (Hurovich) Lancaster Elite Falcons White Delacy 3 U19 M   Abbas, J McKee, M Beatty, Jim EDP
21-Apr 3:30 PM 13412 United 2007G (Topper) FC Delco Downingtown 07 Delacy 3 U17 F   Beatty, Jim Abbas, J McKee, M Central 
21-Apr 12:00 PM 11709 Reds 2005 G (McGovern) Penn FC Youth Delacy 4 U19 F   Hilton, Sr Vicente, V Need 1 EDP
21-Apr 1:45 PM 11086 Reds 2008G (Pierce) FC Europa 2008 Girls Elite Delacy 4 U16 F   Vicente, V Hilton, Sr Linker, C EDP
21-Apr 3:30 PM 11407 Reds 2007G (Pierce) Warminster SC Strikers Delacy 4 U17 F   Hilton, Sr Vicente, V Linker, C EDP
21-Apr 9:00 AM 1290 Pre-ECRL 2013B (Slater) Huntingdon Valley AA HVAA Sting 2013 Delacy 5 U11 M PPD Mullen, Stephen  Lewis, Todd Happ, Kieran State Cup CC 
21-Apr 10:15 AM 262 Pre-ECRL 2012B (Slater) YMS 2012B Dalglish Delacy 5 U12 M   Lewis, Todd Mullen, Stephen  Happ, Kieran State Cup CC 
21-Apr 11:30 AM 3107 Reds 2013B (Jones) Phoenixville SC 2013B Black Delacy 5 U11 M   Mullen, Stephen  X X Central 
21-Apr 1:15 PM 12106 United 2011G (Bermudez) Rebels FC 2011 Girls Orange Delacy 5 U13 F   Lewis, Todd Mullen, Stephen  Happ, Kieran Central 
21-Apr 2:45 PM 347 Pre-ECRL 2012G (Norris) Warrington Wolves SC 2012G Delacy 5 U12 F   Mullen, Stephen  Cannon, Robert Happ, Kieran Acela
21-Apr 12:30 PM 1203 FC Europa Philadelphia SC Delaware Valley Friends U14 F   Neef, B Miller, Steve Scott, Tristen State Cup CC
21-Apr 2:00 PM 1398 FC Europa Hold 10BSPA-1 1398 Delaware Valley Friends U14 M PPD Sheeran, Zach Neef, B Scott, Tristen TBA
21-Apr 3:30 PM 5056 FC Europa 09BE #5056 Delaware Valley Friends U15 M   Neef, B Scott, Tristen Sheeran, Zach TBA
21-Apr 5:00 PM 277 FC Europa 11BSPA-2 cup #277 Delaware Valley Friends U13 M   Scott, Tristen Neef, B Sheeran, Zach State Cup
21-Apr 9:00 AM 216 FC Europa 16GA A AC #216 Delaware Valley Friends A U08 F   Comber, P X X Acela
21-Apr 10:30 AM 369 FC Europa 14BE AC #369 7v7 Delaware Valley Friends A U10 M   Comber, P X X Acela
21-Apr 9:00 AM 1107 cls FC Europa 15BS #1107 cls Delaware Valley Friends B U09 M   Finnin, Jake X X Central 
21-Apr 10:30 AM 527 FC Europa 15GE AC #527 Delaware Valley Friends B U09 F   Finnin, Jake X X Acela
21-Apr 9:30 AM 1261 Falcons Green Aston Germantown Supersite Field Sr 3 F   Maley, T X X TCWSL
21-Apr 11:30 AM 389 Falcons Orange Gales Germantown Supersite Field Sr 2 F   Maley, T X X TCWSL
21-Apr 9:40 AM 2114 SCCSA Lower Merion SC Wizards Glen Willow 7 v 7 U10 M   DiMatteo, T X X Central 
21-Apr 10:50 AM 207 SCCSA Delaware FC 2017 Boys Glen Willow 7 v 7 U08 M   DiMatteo, T X X Central 
21-Apr 12:00 PM 479 SCCSA West-Mont United SA 2015 Gold Glen Willow 7 v 7 U09 M   DiMatteo, T X X State Cup CC
21-Apr 1:00 PM 9707 SCCSA Ridley United SC Glen Willow 7 v 7 U09 F   DiMatteo, T X X Central 
21-Apr 8:40 AM 4204 SCCSA Springfield FC Pirates Glen Willow 9 v 9 U12 M   Linker, C X X Central 
21-Apr 12:00 PM 5112 SCCSA Swarthmore SC2010 Boys Glen Willow Field D U14 M   Paez, D MacDonald, Abbey Need 1 Central 
21-Apr 10:00 AM 412 Surge FC Storm Henderson HS Stadiun Sr 1 F   Grewal, D X X TCWSL
21-Apr 9:00 AM 1263 West Mont Purple Team Hilltop Farm Sr 3 F   Abbas, J X X TCWSL
21-Apr 9:00 AM 391 Boyertown  Rose Tree 1 JK Memorial Field Sr 2 F   Weller, B X X TCWSL
21-Apr 9:00 AM 9988 Reds 2010G (Jones) Keystone FC Elite 10G Kildares Field U14 F   Paez, D Hilton, Sr Sharp, Brady EDP
21-Apr 4:30 PM 368 Penn Fusion Soccer Academy Coventry SA Kildares Field U13 F   Hilton, Jr Club Ref 2 Sogunro, O State Cup PC
21-Apr 10:30 AM 8686 Reds 2012G (Bermudez) Lancaster Elite Dynamos Kildares Field A U12 F   Sharp, Brady Luongo, A Meyer, Brody EDP
21-Apr 10:30 AM 1963 Reds 2012B (Hurovich) FC Montco Rampage Kildares Field B U12 M   Smith, Derek Walsh, Jacqueline Gray, Darragh EDP
21-Apr 8:30 AM CLS # 1007 GCVSA Flames FC Brandywine 2015 Elite Line Rd #7 U09 M   Vicente, V X X Central 
21-Apr 9:45 AM 10509 GCVSA Blue Crush AC Inspire 2014 Gray Line Rd #7 U10 F   Vicente, V X X Central 
21-Apr 9:00 AM 1260 Coonials 3 Rush P Whitemarsh HS Stadium Sr 3 F   Hornickle, C X X TCWSL
21-Apr 8:15 AM 10307 FC DELCO Gold Dtown '14 (G) Jennings Lionville 2014 girls volt Parkside 2A U10 F   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 9:20 AM 2208 FC DELCO Gold Dtown '14 (B) Jennings FC Brandywine Elite 10u Parkside 2A U10 M   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 10:25 AM 911 FC DELCO White Dtown '15 (B) Hilton FC Europa FCE 2015 Boys Premier Parkside 2A U09 M   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 12:35 PM 9307 FC DELCO White Dtown '15 (G) Koncsol Rose Tree SC Aces Parkside 2A U09 F   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 2:55 PM 10207 FC DELCO White Dtown '14 (G) Greaves King of Prussia SC Prussians 2014 Girls Blue Parkside 2B U10 F   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 4:00 PM 1912 FC DELCO White Dtown '14 (B) Hadvance Lower Merion SC Wolves White Parkside 2B U10 M   Kubica, Logan X X Central  
21-Apr 10:00 AM 1022 Black Dtown '13 (G) Kummerer 13G Black Parkside 3A U11 F   Knapp, C Stewart, Brody Knapp, Ellie State Cup CC
21-Apr 11:15 AM 3008 FC DELCO Gold Dtown '13 (B) Khaj Concord SA 2013 Red Parkside 3A U11 M   Stewart, Brody Knapp, C Knapp, A Central  
21-Apr 12:30 PM 11911 FC DELCO White Dtown '12 (G) Monaco AC Inspire 2012 Select Parkside 3A U12 F   Knapp, C Stewart, Brody Knapp, A Central  
21-Apr 1:45 PM 2707 FC DELCO White Dtown '13 (B) Greaves Southern Chester County SA SCCSA Dragons B13 Parkside 3A U11 M   Matthews, Jake Monaco, K Morris, Samuel Central  
21-Apr 3:00 PM 3910 FC DELCO White Dtown '12 (B) Greaves Sporting Athletic Club 2012 Boys Gold Parkside 3A U12 M   Matthews, Jake Sharp, Brady Morris, Samuel Central  
21-Apr 1:45 PM 565 Black Dtown '13 (G) Kummerer PreECNL 2013 Parkside 3B U11 F   Knapp, C Knapp, A Murch, Everett APL
21-Apr 3:00 PM 1004 Black Dtown '13 (B) Kummerer Keystone FC Premier 13B Parkside 3B U11 M   Knapp, C Knapp, A Gray, Darragh APL
21-Apr 9:00 AM 1262 LMSC Hav3 Polo Field Sr 3 F   Selleck, M X X TCWSL
21-Apr 12:30 PM 4612 FC Europa 12BP #4612 cls 11v11 Proving  Grounds 1 U12 M   Hornickle, C Flaxman, Ken Club Ref 2 Central
21-Apr 2:00 PM 169 FC Europa 07BSPA #169 Proving  Grounds 1 U17 M   Looby, K Hornickle, C Club Ref 2 TBA
21-Apr 3:45 PM 1259 FC Europa 11BSPA-1 #1259 Proving  Grounds 1 U13 M   Horng, A Looby, K Hornickle, C TBA
21-Apr 5:00 PM 188 FC Europa 12BE 9v9 #188 Proving  Grounds 1A U12 M   Looby, K Horng, A Need 1 TBA
21-Apr 5:00 PM 314 FC Europa 13GE #314 AC 9v9 Proving  Grounds 1B U11 F   Sellaiaha, M Need 1 Cannon, Robert Acela
21-Apr 10:30 AM 3109 FC Europa 13BS cls #3109 9v9 available Proving Grounds 1 U11 M   Miele, B Club Ref 2 Flaxman, Ken Central
21-Apr 9:00 AM 1294 FC Europa Hold 13BPR cup #1294 9v9 9v9 available Proving Grounds 1A U11 M   Miele, B Flaxman, Ken Club Ref 2 State Cup CC
21-Apr 6:30 PM 276 LMSC FC Montco Proving Grounds 5A U10 F   Tobin, B X X Central
21-Apr 10:00 AM 3013 NAL '11 Williams Real FA 2011 NAL Proving Grounds 6 U13 M   Kampula, Paolo Snodgrass, D Bialko, S NAL
21-Apr 11:45 AM 2869 NAL '07 West Real FA 2007 NAL Proving Grounds 6 U17 M   Snodgrass, D Kampula, Paolo Bialko, S NAL
21-Apr 1:30 PM 2833 NAL '05 West Real Jersey FC 2006 NAL Proving Grounds 6 U19 M   Bialko, S Snodgrass, D Kampula, Paolo NAL
21-Apr 8:30 AM 720 Black Conshy '13 (B) MacFarland Real Jersey FC 2013 Proving Grounds 6A U11 M   Snodgrass, D Kampula, Paolo Bialko, S Acela
21-Apr 8:30 AM 717 Gold Conshy '13 (B) Robinson Samuels Falcons - 2013 Proving Grounds 6B U11 M   Krakower, D Maric, Z Kraft, J EDP
21-Apr 10:00 AM 2905 NAL '08 Thames Real FA 2008 NAL Proving Grounds 7 U16 M   Kraft, J Maric, Z Krakower, D NAL
21-Apr 11:45 AM 2941 NAL '09 Bliss Real FA 2009 NAL Proving Grounds 7 U15 M   Maric, Z Kraft, J Krakower, D NAL
21-Apr 1:30 PM 2977 NAL '10 Williams Real FA 2010 NAL Proving Grounds 7 U14 M   Kraft, J Maric, Z Horng, A NAL
21-Apr 5:00 PM 789 White Conshy '12 (B) Jakubuk NUU 12 Cannons Proving Grounds 7A U12 M   Panossian, Khaj Panossian, Nareg Need 1 State Cup CC
21-Apr 8:15 AM 335 Pre-ECNL Regional '12 (G) Urbach (11v11) 12G Pre-GA (11v11) Proving Grounds 8 U12 F PPD McAndrew, T Duncan, D Kropnick, C APL
21-Apr 11:00 AM 4180 Black Conshy '10 (B) Reyes Philadelphia SC Coppa 10 Pythons Proving Grounds 8 U14 M   McAndrew, T Duncan, D Kropnick, C EDP
21-Apr 12:30 PM 3011 Black Conshy '11 (B) Kuster FCE 2011 Boys Elite Proving Grounds 8 U13 M   Duncan, D McAndrew, T Kropnick, C EDP
21-Apr 2:00 PM 9329 Black Conshy '11 (G) Andreas 11 Horan Proving Grounds 8 U13 F   McAndrew, T Duncan, D Poltaraus, Daniel EDP
21-Apr 9:45 AM 1933 Black Conshy '12 (B) MacFarland 12 Reyna Proving Grounds 8A U12 M   McAndrew, T Duncan, D Kropnick, C EDP
21-Apr 3:30 PM 388 Black Conshy '14 (B) Beaver 14B Red Proving Grounds 8A U10 M   Bialko, S X X APL
21-Apr 4:45 PM 11107 FC DELCO White Conshy '13 (G) Lijo Haverford SC Panthers Proving Grounds 8A U11 F   Bialko, S X X Central  
21-Apr 9:45 AM 1296 White Dtown '13 (B) Greaves 2013B Warrington Thunder Proving Grounds 8B U11 M   Sellaiaha, M Need 1 Andre, S State Cup CC
21-Apr 3:30 PM 110 FC DELCO White Conshy '16 (B) Furay Rose Tree SC Jaguars Proving Grounds 8B U08 M   Selleck, M X X Central  
21-Apr 4:35 PM 1913 FC DELCO Gold Conshy '14 (B) Kuster Lower Merion SC Blast Proving Grounds 8B U10 M   Selleck, M X X Central  
21-Apr 3:30 PM 405 FC DELCO Black Conshy '17 (B) MacFarland FC Montco 2016 Boys Navy Proving Grounds 8D U08 M   Maric, Z X X Central  
21-Apr 10:00 AM 411 Quakertown Blur FC QSC California Road Sr 1 F   Horng, A X X TCWSL
21-Apr 4:00 PM 932 SCCSA Penn FC 2008 Boys Unionville HS Stadium Field U16 M   Paez, D DiMatteo, T MacDonald, Abbey EDP
21-Apr 9:00 AM 912 2015 B Springfield Urban 1 U09 M   Kozak, D X X Central
21-Apr 10:10 AM 1406 2015 B Delco Urban 1 U09 M   Kozak, D X X Central
21-Apr 11:20 AM 9709 2015 G Aston Urban 1 U09 F   Kozak, D X X Central
21-Apr 1:40 PM 9810 2015 G Swarthmore Urban 1 U09 F   Kozak, D X X Central
21-Apr 2:50 PM 9005 1776 2016 G LMSC Urban 1 U08 F   Kozak, D X X Central
21-Apr 4:00 PM 112 1776 2016 B Delaware Union Urban 1 U08 M   Kozak, D X X Central
21-Apr 10:30 AM 11108 NU 2013 G Sporting AC Urban 2 U11 F   Club Ref 3 X X Central
21-Apr 10:30 AM 9989 Black Dtown '10 (G) Curley 10 Rapinoe USTC #09 U14 F   Spiegel, Mike Hartman, Isaac  Westbrook, Emily EDP
21-Apr 12:00 PM 13209 FC Delco Blk Dtown 09 G Luzak Rose Tree SC 09 USTC #09 U15 F   Spiegel, Mike Hartman, Isaac  Need 1 Central
21-Apr 9:00 AM 360 LIONVILLE PRIDE SPORTING PA USTC Field 11 U13 F   Spiegel, Mike Rodrigo, C Murch, Everett State Cup PC
21-Apr 10:30 AM 7 LIONVILLE VIPERS 05/06 NORTH UNION CANNONS USTC Field 11 U19 M   Rodrigo, C Steffen, Derek Murch, Everett APL
21-Apr 12:15 PM 638 LIONVILLE BLUE WARRIORS NORTH UNION VALOR USTC Field 11 U16 F   Grewal, D Smith, Derek Weller, B EDP
21-Apr 2:00 PM 4181 LIONVILLE LIONS FISHTOWN FORCE USTC Field 11 U14 M   Smith, Derek Grewal, D Meyer, Brody EDP
21-Apr 3:30 PM 882 LIONVILLE UNION SPRINGFIELD JESTERS USTC Field 11 U13 M   Grewal, D Arnold, D Meyer, Brody State Cup CC
21-Apr 4:30 PM 10099 FC Europa 10GP #10099 YSC Sports 1 U14 F   Group PS Group PS Group PS TBA
21-Apr 3:00 PM 12208 FC Europa 12208 YSC Sports 1A U12 F   Group PS Group PS Group PS Central
21-Apr 11:45 AM 9060 FC Europa 16GAB cls #9060 YSC Sports 3 U08 F   Group PS X X Central
21-Apr 12:45 PM 306 FC Europa 16BAB cls #306 YSC Sports 3 U08 M PPD Group PS X X Central
21-Apr 1:45 PM 605 FC Europa 16BAW cls #605 YSC Sports 3 U08 M   Group PS X X Central
21-Apr 2:45 PM 406 FC Europa 16BAG cls #406 YSC Sports 3 U08 M   Group PS X X Central
21-Apr 3:45 PM 506 FC Europa 16BAR cls #506 YSC Sports 3 U08 M   Group PS X X Central