Combined Schedule            
        2019            
                         
            Confirmation campbell@chesco.com  
                         
Revised 5:30 PM Friday August 16                  
                         
Date Time Gm # Home Away Field Age M/F PPD Ref 1 Ref 2 Ref 3 L
8/11/2019 7:00 PM 25 AMResorts Wold of Beer KildaresPubWCUSC-Turf 1A O40 M   Cortese, J X X WC Men
8/11/2019 7:00 PM 26 HOPDevilsFC FC Pocopson KildaresPubWCUSC-Turf 1B O40 M   Grewal, D X X WC Men
8/11/2019 8:00 PM 28 Angus' Revenge Iron Hill M KildaresPubWCUSC-Turf 1A O40 M   Cortese, J X X WC Men
8/18/2019 7:00 PM 36 Wold of Beer HOPDevilsFC KildaresPubWCUSC-Turf 1A O40 M   Gray, B X X WC Men
8/18/2019 7:00 PM 37 FA United Loyalist FC Pocopson KildaresPubWCUSC-Turf 1A O40 M   Gray, B X X WC Men
8/18/2019 8:00 PM 38 Angus' Revenge AMResorts KildaresPubWCUSC-Turf 1B O40 M   Cortese, J X X WC Men
8/18/2019 8:00 PM 39 Iron Hill Militia HOPDevilsFC KildaresPubWCUSC-Turf 1B O40 M   Cortese, J X X WC Men
8/12/2019 7:00 PM 36 GCVSA GCVSA Line Road 8 O40 M   Grewal, D DiMatteo, T X GCVSA
8/13/2019 6:30 PM 37 GCVSA GCVSA Line Road 8 O40 M   Gray, B Cress, B X GCVSA
8/14/2019 6:30 PM 38 GCVSA GCVSA Line Road 8 O40 M   Sakal, J Cederstrom, J X GCVSA
8/15/2019 6:30 PM 39 GCVSA GCVSA Line Road 8 O40 M   McGuirk, T Gray, B X GCVSA
8/17/2019 12:00 PM 188 HMMS FC Delco DHS East #1 U14 Boys   Hendrickson, M Held, D Hofmann, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:15 PM 120 FISHTOWN AC Keystone FC DHS East #1 U13 Boys   Hassan, R Hendrickson, M Held, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 114 FC EUROPA Ottawa South United DHS East #1 U13 Boys   Hofmann, M Hassan, R Hendrickson, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:45 PM 185 HMMS FC DELCO DHS East #1 U14 Boys   Held, D Hofmann, M Hassan, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:00 PM 187 Montgomery United FC DELCO DHS East #2 U14 Boys   Fitzgerald, J Murphy, O Hill, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:15 PM 119 Delaware Football Club Soccer Association of Columbia DHS East #2 U13 Boys   Feindt, K Fitzgerald, J Murphy, O DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 113 PHILA UKR Nationals Pipeline SC DHS East #2 U13 Boys   Hill, A Feindt, K Fitzgerald, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:45 PM 189 FC Europa Montgomery United DHS East #2 U14 Boys   Murphy, O Hill,A Feindt, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 317 FC DELCO Lehigh Valley United DMS #1 U11 Boys   Holzhauer, P Cieri, A Hornickle, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 370 Southern Chester County SA BRAUSA United Futbol Club DMS #1 U11 Boys   Wilson, C Holzhauer, P Cieri, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 318 Pipeline SC Lehigh Valley United DMS #1 U11 Boys   Hornickle, C Wilson, C Holzhauer, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 321 Delaware Union Dix Hills DMS #1 U11 Boys   Cieri, A Hornickle, C Wilson, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 372 BRAUSA United Futbol Club Soccer Association of Columbia DMS #1 U11 Boys   Holzhauer, P Cieri, A Hornickle, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 319 FC DELCO Pipeline SC DMS #1 U11 Boys   Wilson, C Holzhauer, P Cieri, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:00 PM 103 FC DELCO West Ottawa Soccer Club DMS #1 U12 Boys   Hornickle, C Wilson, C Holzhauer, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 320 Lionville Dix Hills DMS #2 U11 Boys   Burns, B Chipperfield, Z Shay, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 371 FC Europa Soccer Association of Columbia DMS #2 U11 Boys   Mchugh, J Burns, B Chipperfield, Z DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 376 Maryland Bays HMMS DMS #2 U11 Boys   Shay, A Mchugh, J Burns, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 377 Pipeline SC Philadelphia SC DMS #2 U11 Boys   Chipperfield, Z Shay, A Mchugh, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:00 PM 373 FC Europa Southern Chester County SA DMS #2 U11 Boys   Burns, B Chipperfield, Z Shay, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 379 Pipeline SC Maryland Bays DMS #2 U11 Boys   Mchugh, J Burns, B Chipperfield, Z DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:30 PM 322 Lionville Delaware Union DMS #2 U11 Boys   Shay, A Mchugh, J Burns, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 296 TBA West-Mont United SA DMS #3 U11 Boys   Giacomelli, D Giacomelli, J Haravitch, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 334 Phoenixville Area Soccer Club ELCO United DMS #3 U11 Boys   Krippel, K Giacomelli, D Giacomelli, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 327 TBA2 Warrington SC DMS #3 U11 Boys   Haravitch, C Krippel, K Giacomelli, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 295 Lehigh Valley United Pipeline SC DMS #3 U11 Boys   Giacomelli, J Haravitch, C Krippel, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:00 PM 336 Phoenixville Area Soccer Club FC DELCO DMS #3 U11 Boys   Giacomelli, D Giacomelli, J Haravitch, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 329 Warrington SC UnityFootballClub DMS #3 U11 Boys   Krippel, K Giacomelli, D Giacomelli, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:30 PM 293 TBA Pipeline SC DMS #3 U11 Boys   Giacomelli, J Krippel, K Giacomelli, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 364 FC DELCO UMNSC/Patriot FC DMS #4 U12 Boys   Scott, D Fraioli, M Lemonick, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 333 FC DELCO Malvern United DMS #4 U11 Boys   Lemonick, H Fraioli, M Scott, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 328 FC Brandywine UnityFootballClub DMS #4 U11 Boys   Lemonick, R Lemonick, H Fraioli, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 294 West-Mont United SA Keystone FC DMS #4 U11 Boys   Scott, D Lemonick, R Lemonick, H DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:00 PM 335 Malvern United ELCO United DMS #4 U11 Boys   Fraioli, M Scott, D Lemonick, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 330 FC Brandywine TBA2 DMS #4 U11 Boys   Lemonick, H Fraioli, M Scott, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:30 PM 292 Lehigh Valley United Keystone FC DMS #4 U11 Boys   Lemonick, R Lemonick, H Fraioli, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 90 Lehigh Valley United Ottawa South United DMS #5 U12 Boys   Hill, S Feindt, K Hillsinger, G DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 96 Stafford SC Pipeline SC DMS #5 U12 Boys   Hassan, K Hill, S Feindt, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 101 FC DELCO BC United Soccer Association DMS #5 U12 Boys   Hillsinger, G Hassan, K Hill, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:00 PM 92 Lehigh Valley United HMMS DMS #5 U12 Boys   Hillsinger, D Hillsinger, R Hillsinger, Re DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 97 West Ottawa Soccer Club Pipeline SC DMS #5 U12 Boys   Hillsinger, Re Hillsinger, D Hillsnger, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:30 PM 106 Lionville East Islip Soccer Club DMS #5 U12 Boys   Hillsinger, R Hillsinger, Re Hillsinger, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 102 West Ottawa Soccer Club BC United Soccer Association DMS #6 U12 Boys   Steffenino, C Hillsinger, L Checchia, t DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 363 Phoenixville Area SC Upper Dublin SC DMS #6 U12 Boys   Healy, A Steffenino, C Hillsinger, L DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:45 AM 362 UMNSC/Patriot FC Harleysville Football Club DMS #6 U12 Boys   Checchia, T Healy, A Steffenino, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 361 FC DELCO Upper Dublin SC DMS #6 U12 Boys   Hillsinger, L Checchia, T Healy, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:00 PM 360 Phoenixville Area SC Harleysville Football Club DMS #6 U12 Boys   Steffenino, C Hillsinger, L Checchia, T DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:15 PM 378 HMMS Philadelphia SC DMS #6 U11 Boys   Strickland, B Steffenino, C Hillsinger, L DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 25 TBA Lehigh Valley United DMS #7 U10 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:05 AM 31 Delaware Football Club Hockessin Lionville DMS #7 U10 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:10 AM 14 Pipeline SC FC DELCO DMS #7 U10 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:15 AM 19 Keystone FC SAC DMS #7 U10 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:20 PM 27 Lehigh Valley United Pennsylvania Rush DMS #7 U10 Boys   Samara, J X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:25 PM 33 Lionville Delaware Union DMS #7 U10 Boys   Samara, J X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 15 Boyertown SC FC DELCO DMS #7 U10 Boys   Samara, J X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:35 PM 21 SAC Dix Hills DMS #7 U10 Boys   Samara, J X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 26 FC DELCO Pennsylvania Rush DMS #8 U10 Boys   Lister, John X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:05 AM 32 Montgomery United Delaware Union DMS #8 U10 Boys   Lister, John X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:10 AM 13 New Jersey Rush Boyertown SC DMS #8 U10 Boys   Lister, John X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:15 AM 20 Delaware Football Club Wilmington Dix Hills DMS #8 U10 Boys   Lister, John X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:20 PM 28 FC DELCO TBA DMS #8 U10 Boys   Sogunro, E X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:25 PM 34 Montgomery United Delaware Football Club Hockessin DMS #8 U10 Boys   Sogunro, E X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 16 Pipeline SC New Jersey Rush DMS #8 U10 Boys   Sogunro, E X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:35 PM 22 Delaware Football Club Wilmington Keystone FC DMS #8 U10 Boys   Sogunro, E X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 104 Lionville Ottawa South United DMS #9 U12 Boys   Meade, J Strickland, B Wagner, Dave DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 89 HMMS Keystone FC DMS #9 U12 Boys   Meade, R Meade, J Strickland, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 95 Penn FC Youth West Ottawa Soccer Club DMS #9 U12 Boys   Wagner, Dave Hudgins, B Meade, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 105 East Islip Soccer Club Ottawa South United DMS #9 U12 Boys   Strickland, B Wagner, Dave Hudgins, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:00 PM 91 Keystone FC Ottawa South United DMS #9 U12 Boys   Meade, J Strickland, B Meade, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 98 Stafford SC Penn FC Youth DMS #9 U12 Boys   Hudgins, B Meade, J Meade, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:15 AM 222 Delaware Football Club Penn FC Youth Parkside #1 U15 Girls   Rosinsky, J Krakower, D Broome, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:30 AM 174 Buckingham United PHILA UKR Nationals Parkside #1 U14 Boys   Krakower, D Rosinsky, J Broome, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:45 AM 196 United Philly Soccer Lionville Parkside #1 U15 Boys   Broome, R Krakower, D Rosinsky, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:00 PM 224 Delaware Football Club HMMS Parkside #1 U15 Girls   Wissler, S Gray, B Jacob, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 198 BRAUSA United Futbol Club Lionville Parkside #1 U15 Boys   McAndrew, T Wissler, S Gray, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 175 FC EUROPA PHILA UKR Nationals Parkside #1 U14 Boys   Jacob, M McAndrew, T Wissler, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:30 PM 195 BRAUSA United Futbol Club Montgomery United SC Parkside #1 U15 Boys   Gray, B Jacob, M McAndrew, T DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:45 AM 344 Chester Springs United Phoenixville Area Soccer Club Parkside #2 U15 Girls   Adamson, A Adamson, D Snodgrass, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:00 AM 340 North Union United FC Providence Parkside #2 U15 Girls   Novielli, J Adamson, A Adamson, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:00 PM 341 Chester Springs United Patriot FC Parkside #2 U15 Girls   Snodgrass, D Novielli, J Adamson, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:15 PM 342 Phoenixville Area Soccer Club FC Providence Parkside #2 U15 Girls   Adamson, D Snodgrass, D Novielli, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:00 PM 343 North Union United Patriot FC Parkside #2 U15 Girls   Adamson, A Adamson, D Snodgrass, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:15 AM 221 HMMS FC EUROPA Parkside #3 U15 Girls   Gallen, J Grewal, D Johnson, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:30 AM 173 Mount Laurel United FC EUROPA Parkside #3 U14 Boys   Grewal, D Gallen, J Johnson, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 197 FC EUROPA Montgomery United SC Parkside #3 U15 Boys   Johnson, K Grewal, D Gallen, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 184 Danubia BRAUSA United Futbol Club Parkside #3 U14 Boys   Hutko, K Horng, A Wursthorn, Kenan DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 223 FC EUROPA Penn FC Youth Parkside #3 U15 Girls   Wursthorn, Karena Hutko, K Horng, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 176 Buckingham United Mount Laurel United Parkside #3 U14 Boys   Wursthorn, Kenan Wursthorn, Karena Hutko, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:00 PM 199 United Philly Soccer FC EUROPA Parkside #3 U15 Boys   Horng, A Wursthorn, Kenan Wursthorn, Karena DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 155 Springfield Soccer Club Washington United USTC #01 U14 Boys   Keenan, J Curran, B Parker, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 170 Warrington Upper Dublin SC USTC #01 U14 Boys   Curran, B Keenan, J Parker, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 156 HMMS Washington United USTC #01 U14 Boys   Parker, C Curran, B Keenan, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 171 SJEB Rush Upper Dublin SC USTC #01 U14 Boys   Von Steuben, R Procak, M Jacobs, Steve DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:00 PM 157 Springfield Soccer Club HMMS USTC #01 U14 Boys   Crawford, E Von Steuben, R Procak, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:15 PM 172 Warrington SJEB Rush USTC #01 U14 Boys   Jacobs, Steve Crawford, E Von Steuben, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:30 PM 215 Keystone FC Philadelphia SC USTC #01 U15 Girls   Procak, M Jacobs, Steve Crawford, E DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:45 PM 116 FC EUROPA PHILA UKR Nationals USTC #01 U13 Boys   Von Steuben, R Procak, M Jacobs, Steve DT-Spirit Tourney
8/17/2019 7:15 PM 218 SCPASA Keystone FC USTC #01 U15 Girls   Crawford, E Von Steuben, R Procak, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 158 FC EUROPA PA Dominion FC USTC #02 U14 Boys   Allan, D Ramlochan, F Maric, Z DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 169 Hunter SC Lionville USTC #02 U14 Boys   Cress, B Allan, D Ramlochan, F DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 159 FC USA PA Dominion FC USTC #02 U14 Boys   Maric, Z Cress, B Allan, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 167 Hunter SC Pipeline SC USTC #02 U14 Boys   Ramlochan, F Maric, Z Cress, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:00 PM 160 FC EUROPA FC USA USTC #02 U14 Boys   Miele, B Ramlochan, F Maric, Z DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:15 PM 168 Lionville Pipeline SC USTC #02 U14 Boys   Bush, J Miele, B Ramlochan, F DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:30 PM 216 SCPASA Delaware Football Club Hockessin USTC #02 U15 Girls   Maric, Z Bush, J Miele, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:45 PM 115 Pipeline SC Ottawa South United USTC #02 U13 Boys   Ramlochan, F Maric, Z Bush, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 7:00 PM 205 Penn Alliance Select Keystone FC USTC #02 U15 Boys   Miele, B Ramlochan, F Maric, Z DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:15 AM 149 Boyertown SC UnityFootballClub USTC #03 U13 Boys   Forgione, S Fatone, C Forgione, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:30 AM 183 BRAUSA United Futbol Club FC DELCO USTC #03 U14 Boys   Crampsey, M Forgione, S Fatone, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:15 AM 151 Boyertown SC Patriot FC USTC #03 U13 Boys   Forgione, S Crampsey, M Forgione, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:30 PM 206 Phoenixville Area SC ElCO United USTC #03 U15 Boys   McGuirk, T Forgione, J Crampsey, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:15 PM 150 Patriot FC UnityFootballClub USTC #03 U13 Boys   Forgione, S McGuirk, T Forgione, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:30 PM 207 Penn FC Youth Keystone FC USTC #03 U15 Boys   Linker, C Holenstein, P Shumbusho, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:15 PM 121 Soccer Association of Columbia Keystone FC USTC #03 U13 Boys   Holenstein, P Linker, C Shumbusho, B DT-Spirit Tourney
8/17/2019 6:30 PM 209 Phoenixville Area SC Penn FC Youth USTC #03 U15 Boys   Shumbusho, B Holenstein, P Linker, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 353 FC DELCO PA RUSH USTC #04 U09 Boys   De Lucia, R     DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:05 AM 1 Old Line FC HMMS FC Eagle USTC #04 U09 Boys   De Lucia, R X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:10 AM 351 FC DELCO PA RUSH USTC #04 U09 Boys   De Lucia, R     DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:15 AM 4 Lehigh Valley United Old Line FC USTC #04 U09 Boys   Holsinger, D X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:20 PM 350 FC DELCO Pipeline SC USTC #04 U09 Boys   Holsinger, D     DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 181 FC Providence Middletown SC USTC #04 U14 Boys   Abbas, J Holsinger, D Holsinger, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 137 Lionville Parkland Area Soccer Club USTC #04 U13 Boys   Carey, M Abbas, J Holsinger, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:00 PM 208 Penn Alliance Select ElCO United USTC #04 U15 Boys   Abbas, J Carey, M Holsinger, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:15 PM 122 FISHTOWN AC Delaware Football Club USTC #04 U13 Boys   Holsinger, D Holsinger, R Carey, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 7:15 PM 217 Philadelphia SC Delaware Football Club Hockessin USTC #04 U15 Girls   Abbas, J Holsinger, D Holsinger, R DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 354 FC DELCO Southern Chester County SA USTC #04B U09 Boys   Broske, P X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:05 AM 2 Lehigh Valley United Pipeline SC USTC #04B U09 Boys   Broske, P X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:10 AM 352 Southern Chester County SA Pipeline SC USTC #04B U09 Boys   Broske, P X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:15 AM 3 HMMS FC Eagle Pipeline SC USTC #04B U09 Boys   Holsinger, R X X DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 78 FC EUROPA Philadelphia Soccer Club USTC #05 U12 Boys   Unger, M Arnold, D Alles, MJ DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 84 Washington United FC Delco USTC #05 U12 Boys   Arnold, D Unger, M Alles, MJ DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 79 Foundation Soccer Academy Philadelphia Soccer Club USTC #05 U12 Boys   Unger, M Arnold, D Alles, MJ DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 80 FC EUROPA Delaware Football Club Hockessin USTC #05 U12 Boys   Stringent, Michael Hammel, C Stringent, Mike DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 86 Washington United Danubia Soccer Club USTC #05 U12 Boys   Hammel, C Stringent, Michael Stringent, Mike DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 85 BRAUSA United Futebol Club FC Delco USTC #05 U12 Boys   Stringent, Mike Hammel, C Stringent, Michael DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 77 Delaware Football Club Hockessin Foundation Soccer Academy USTC #07 U12 Boys   Denard, D Hulayew, Z Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 83 Danubia Soccer Club BRAUSA United Futebol Club USTC #07 U12 Boys   Hulayew, A Denard, D Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 10:30 AM 179 FC Providence Rose Tree SC USTC #07 U14 Boys   Hulayew, Z Hlayew, A Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:45 AM 154 Coppermine Soccer Club Pennsylvania Rush USTC #07 U13 Boys   Denard, D Hulayew, Z Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 144 Radnor Soccer Club Pipeline SC USTC #07 U13 Boys   Hulayew, A Denard, D Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:45 PM 153 Pennsylvania Rush Phoenixville Area Soccer Club USTC #07 U13 Boys   Hulayew, Z Hulayew, A Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:00 PM 182 Danubia FC DELCO USTC #07 U14 Boys   Denard, D Hulayew, Z Hulayew, P DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 140 Ottawa South United Fusion USTC #08 U13 Boys   Murphy, S Murphy, K Stevenson, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 128 West Ottawa Soccer Club Philadelphia SC USTC #08 U13 Boys   Fiorenza, A Murphy, S Murphy, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 141 PHILA UKR Nationals Fusion USTC #08 U13 Boys   Stevenson, S Fiorenza, A Murphy, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 129 Old Line FC Philadelphia SC USTC #08 U13 Boys   Murphy, K Stevenson, S Fiorenza, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 1:30 PM 143 TBA Lehigh Valley United USTC #08 U13 Boys   Murphy, S Murphy, K Stevenson, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:15 PM 130 West Ottawa Soccer Club Old Line FC USTC #08 U13 Boys   Fiorenza, A Murphy, S Murphy, K DT-Spirit Tourney
8/17/2019 4:30 PM 180 Middletown SC Rose Tree SC USTC #08 U14 Boys   Stevenson, S Fiorenza, A Murphy, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:45 PM 152 Coppermine Soccer Club Phoenixville Area Soccer Club USTC #08 U13 Boys   Murphy, K Stevenson, S Fiorenza, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 7:00 PM 186 FC Europa FC Delco USTC #08 U14 Boys   Murphy, S Murphy, K Stevenson, S DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:00 AM 127 Soccer Association of Columbia North Union United USTC #09 U13 Boys   Knauss, J Gerlach, D Linus, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:15 AM 139 Lionville Panthers USA USTC #09 U13 Boys   Gerlach, D Knauss, J Tadesse, E DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:00 AM 126 North Union United Penn FC Youth USTC #09 U13 Boys   Knauss, J Tadesse, E Linus, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:15 PM 138 Panthers USA Parkland Area Soccer Club USTC #09 U13 Boys   Tadesse, E Gerlach, D Linus, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:00 PM 125 Soccer Association of Columbia Penn FC Youth USTC #09 U13 Boys   Linus, A Tadesse, E Gerlach, D DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:15 PM 142 Ottawa South United PHILA UKR Nationals USTC #09 U13 Boys   Gerlach, D Tadesse, E Linus, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:30 AM 133 FC DELCO Yardley Makefield Soccer USTC #10 U13 Boys   Coady, M Perkins, N Walters, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:45 AM 161 Delaware Football Club Middletown SC USTC #10 U14 Boys   Shaw, T Coady, M Perkins, N DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:30 AM 131 FC DELCO FC Ballyhoo USTC #10 U13 Boys   Walters, C Shaw, T Coady, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:45 PM 162 Keystone FC Middletown SC USTC #10 U14 Boys   Perkins, N Walters, C Shaw, T DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 132 Yardley Makefield Soccer FC Ballyhoo USTC #10 U13 Boys   Coady, M Perkins, N Walters, C DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:45 PM 163 Delaware Football Club Keystone FC USTC #10 U14 Boys   Shaw, T Coady, M Perkins, N DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:00 PM 146 Radnor Soccer Club TBA USTC #10 U13 Boys   Walters, C Shaw, T Coady, M DT-Spirit Tourney
8/17/2019 8:30 AM 135 PA Dominion FC Lower Merion SC USTC #11 U13 Boys   Steiger, E Forgione, A Finnegan, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 9:45 AM 164 Fc Delco PHILA UKR Nationals USTC #11 U14 Boys   Ruth, J Steiger, E Forgione, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 11:30 AM 134 BRAUSA United Futbol Club Lower Merion SC USTC #11 U13 Boys   Finnegan, A Ruth, J Steiger, E DT-Spirit Tourney
8/17/2019 12:45 PM 166 Fc Delco Philadelphia SC USTC #11 U14 Boys   Forgione, A Finnegan, A Ruth, J DT-Spirit Tourney
8/17/2019 2:30 PM 136 BRAUSA United Futbol Club PA Dominion FC USTC #11 U13 Boys   Steiger, E Forgione, A Finnegan, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 3:45 PM 165 Philadelphia SC PHILA UKR Nationals USTC #11 U14 Boys   Ruth, J Steiger, E Forgione, A DT-Spirit Tourney
8/17/2019 5:00 PM 145 Lehigh Valley United Pipeline SC USTC #11 U13 Boys   Finnegan, A Ruth, J Steiger, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 331 Warrington SC FC Brandywine DMS #1 U11 Boys   Cieri, A Holzhauer, P Wilson, C DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 374 BRAUSA United Futbol Club FC Europa DMS #1 U11 Boys   Wilson, C Cieri, A Holzhauer, P DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 100 Pipeline SC Penn FC Youth DMS #1 U12 Boys   Holzhauer, P Wilson, C Cieri, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 300 Lehigh Valley United TBA DMS #1 U11 Boys   Cieri, A Holzhauer, P Wilson, C DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 332 UnityFootballClub TBA2 DMS #2 U11 Boys   Chipperfield, Z Burns, B Mchugh, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 375 Soccer Association of Columbia Southern Chester County SA DMS #2 U11 Boys   Mchugh, J Chipperfield, Z Burns, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 99 West Ottawa Soccer Club Stafford SC DMS #2 U12 Boys   Burns, B Mchugh, J Chipperfield, Z DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 262 Bracket B #1 Bracket A #2 DMS #2 U12 Boys PPD Chipperfield, Z Burns, B Mchugh, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 337 Malvern United Phoenixville Area Soccer Club DMS #3 U11 Boys   Krippel, K Porter, A Porter, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 381 Philadelphia SC Maryland Bays DMS #3 U11 Boys   Porter, M Krippel, K Porter, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 94 Ottawa South United HMMS DMS #3 U12 Boys   Porter, A Porter, M Krippel, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 261 Bracket A #1 Bracket B #2 DMS #3 U12 Boys PPD Krippel, K Porter, A Porter, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 338 ELCO United FC DELCO DMS #4 U11 Boys   Procz, B Rodman, T Heim, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 380 HMMS Pipeline SC DMS #4 U11 Boys   Heim, M Procz, B Rodman, T DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 93 Keystone FC Lehigh Valley United DMS #4 U12 Boys   Rodman, T Heim, M Procz, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 301 West-Mont United SA Pipeline SC DMS #4 U11 Boys   Procz, B Rodman, T Heim, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:30 PM 264 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner DMS #4 U12 Boys PPD Heim, M Procz, B Rodman, T DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:30 AM 297 Lehigh Valley United West-Mont United SA DMS #5 U11 Boys   Bussett, D Hassan, K Hillsinger, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:45 AM 325 Bracket A #3 Bracket B #3 DMS #5 U11 Boys   Fitzgerald, J Bussett, D Hassan, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:00 AM 339 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #5 U11 Boys   Hillsinger, R Fitzgerald, J Bussett, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 382 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #5 U11 Boys   Hassan, K Hillsinger, R Fitzgerald, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 238 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #5 U12 Boys   Bussett, D Hassan, K Hillsinger, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:30 AM 367 Upper Dublin SC Harleysville Football Club DMS #6 U12 Boys   Hillsinger, L Meade, R Hudgins, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:45 AM 368 Phoenixville Area SC FC DELCO DMS #6 U12 Boys   Speers, Lu Hillsinger, L Meade, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:30 AM 369 UMNSC/Patriot FC Upper Dublin SC DMS #6 U12 Boys   Hudgins, B Speers, Lu Hillsinger, L DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:45 PM 366 FC DELCO Harleysville Football Club DMS #6 U12 Boys   Meade, R Hudgins, B Speers, Lu DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:30 PM 365 Phoenixville Area SC UMNSC/Patriot FC DMS #6 U12 Boys   Hillsinger, L Meade, R Hudgins, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 357 PA RUSH Pipeline SC DMS #7 U09 Boys   Lyle, D X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:05 AM 23 SAC Delaware Football Club Wilmington DMS #7 U10 Boys   Lyle, D X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:10 AM 35 Lionville Montgomery United DMS #7 U10 Boys   Lyle, D X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:15 AM 356 FC DELCO Pipeline SC DMS #7 U09 Boys   Snodgrass, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:25 PM 358 FC DELCO FC DELCO DMS #7 U09 Boys   Snodgrass, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 355 FC DELCO Southern Chester County SA DMS #8 U09 Boys   Crampsey, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:05 AM 24 Dix Hills Keystone FC DMS #8 U10 Boys   Crampsey, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:10 AM 36 Delaware Union Delaware Football Club Hockessin DMS #8 U10 Boys   Crampsey, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:00 PM 233 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #8 U10 Boys   Crampsey, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:05 PM 234 Bracket A #1 Bracket B #1 DMS #8 U10 Boys   Crampsey, M X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:30 AM 299 Pipeline SC Keystone FC DMS #9 U11 Boys   Hillsinger, Re Hillsinger, D Hillsinger,G DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:00 AM 259 Bracket A #3 Bracket B #3 DMS #9 U12 Boys   Hillsinger, G Hillsinger, Re Hillsinger, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:30 PM 298 TBA Keystone FC DMS #9 U11 Boys   Hillsinger, Re Hillsinger, D Hillsinger, G DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 200 BRAUSA United Futbol Club FC EUROPA Parkside #1 U15 Boys   Snodgrass, D Cress, B Lynch, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 201 United Philly Soccer Montgomery United SC Parkside #1 U15 Boys   Unger, M Snodgrass, D Cress, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:00 AM 204 FC EUROPA Lionville Parkside #1 U15 Boys   Lynch, E Unger, M Snodgrass, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:15 PM 203 BRAUSA United Futbol Club United Philly Soccer Parkside #1 U15 Boys   Cress, B Lynch, E Unger, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:00 PM 202 Lionville Montgomery United SC Parkside #1 U15 Boys   Snodgrass, D Cress, B Lynch, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:15 AM 346 Chester Springs United FC Providence Parkside #2 U15 Girls   McGuirk, T Wilde, R Gray, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:30 AM 345 North Union United Phoenixville Area Soccer Club Parkside #2 U15 Girls   Grewal, D McGuirk, T Wilde, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:30 AM 347 Patriot FC FC Providence Parkside #2 U15 Girls   Gray, B Grewal, D McGuirk, T DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:45 PM 348 North Union United Chester Springs United Parkside #2 U15 Girls   Wilde, R Gray, B Grewal, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:30 PM 349 Phoenixville Area Soccer Club Patriot FC Parkside #2 U15 Girls   McGuirk, T Wilde, R Gray, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:15 AM 214 Penn FC Youth ElCO United Parkside #3 U15 Boys   Checchia, T Hendrickson, M Hassan, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:30 AM 213 Penn Alliance Select Phoenixville Area SC Parkside #3 U15 Boys   Blasť, G Checchia, T Hendrickson, M DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:15 AM 212 ElCO United Keystone FC Parkside #3 U15 Boys   Hassan, R Blasť, G Checchia, T DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:30 PM 210 Penn Alliance Select Penn FC Youth Parkside #3 U15 Boys   Hendrickson, M Hassan, R Blasť, G DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 211 Phoenixville Area SC Keystone FC Parkside #3 U15 Boys   Checchia, T Hendrickson, M Hassan, R DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 178 PHILA UKR Nationals Mount Laurel United USTC #01 U14 Boys   McAndrew, T Krakower, D Walpole, Keegan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 277 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #01 U14 Boys   Krakower, D McAndrew, T Walpole, Keegan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 271 Bracket C #1 Bracket D #1 USTC #01 U13 Boys   McAndrew, T Krakower, D Walpole, Keegan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 285 Semi-Finals A Winner Bracket C #1 USTC #01 U14 Boys   Drayton, G Drayton, Matt Drayton, Mark DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 226 Penn FC Youth HMMS USTC #01 U15 Girls   Sakal, J Drayton, G Drayton, Matt DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 283 Bracket C #3 Bracket D #3 USTC #01 U14 Boys   Drayton, G Sakal, J Drayton, Mark DT-Spirit Tourney
8/18/2019 4:00 PM 240 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #01 U15 Girls   Sakal, J Drayton, Mark Drayton, Matt DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 177 FC EUROPA Buckingham United USTC #02 U14 Boys   Hilton, Sr Hilton, Jr Walpole, Ethan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 278 Bracket C #1 Bracket D #1 USTC #02 U14 Boys   Hilton, Jr Hilton, Sr Walpole, Ethan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 270 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #02 U13 Boys   Hilton, Sr Hilton, Jr Walpole, Ethan DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 248 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #02 U14 Boys   Whitham, J Ramlochan, F Adamson, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 225 FC EUROPA Delaware Football Club USTC #02 U15 Girls   Adamson, A Whitham, J Ramlochan, F DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 279 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #02 U14 Boys   Adamson, D Adamson, A Whitham, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 3:30 PM 287 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #02 U14 Boys   Ramlochan, F Adamson, D Adamson, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 246 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #03 U14 Boys   Halsey, A Abbas, J Reid, Jeff DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 247 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #03 U14 Boys   Abbas, J Halsey, A Reid, Jeff DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 276 Bracket C #3 Bracket D #3 USTC #03 U13 Boys   Reid, Jeff Abbas, J Halsey, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 124 Keystone FC Delaware Football Club USTC #03 U13 Boys   Lewis, Todd Cortese, J Curran, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 220 Delaware Football Club Hockessin Keystone FC USTC #03 U15 Girls   Erkis, T Lewis, Todd Cortese, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 282 Bracket C #2 Bracket D #2 USTC #03 U14 Boys   Curran, B Erkis, T Lewis, Todd DT-Spirit Tourney
8/18/2019 3:30 PM 286 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #03 U14 Boys   Cortese, J Curran, B Erkis, T DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 6 Pipeline SC Old Line FC USTC #04 U09 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:05 AM 17 Boyertown SC Pipeline SC USTC #04 U10 Boys   DiMatteo, T X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:10 AM 30 Pennsylvania Rush TBA USTC #04 U10 Boys   Berger, R X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:15 AM 359 Southern Chester County SA PA RUSH USTC #04 U09 Boys   Berger, R X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:20 PM 269 Bracket A #1 Bracket A #2 USTC #04 U09 Boys   Berger, R X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:45 PM 272 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #04 U13 Boys   Reid, John Maley, T Horng, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 3:00 PM 239 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #04 U13 Boys   Maley, T Reid, John Horng, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 4:15 PM 256 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #04 U13 Boys   Horng, A Maley, T Reid, John DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 5 HMMS FC Eagle Lehigh Valley United USTC #04B U09 Boys   Neff, B X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:05 AM 18 FC DELCO New Jersey Rush USTC #04B U10 Boys   Neff, B X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:10 AM 29 Lehigh Valley United FC DELCO USTC #04B U10 Boys   Neff, B X X DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 88 FC Delco Danubia Soccer Club USTC #05 U12 Boys   Feindt, K Hill, A Meade, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 82 Philadelphia Soccer Club Delaware Football Club Hockessin USTC #05 U12 Boys   Murphy, O Feindt, K Hill, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 323 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #05 U11 Boys   Meade, J Murphy, O Feindt, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 258 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #05 U12 Boys   Hill, A Meade, J Leon, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 237 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #05 U12 Boys   Murphy, O Meade, J Leon, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 326 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #05 U11 Boys   Hill, A Murphy, O Leon, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 3:30 PM 260 Semi-Finals A Winner Semi-Finals B Winner USTC #05 U12 Boys   Meade, J Hill, A Murphy, O DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 87 BRAUSA United Futebol Club Washington United USTC #07 U12 Boys   Hulayew, Z Hulayew, A Soto, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 81 Foundation Soccer Academy FC EUROPA USTC #07 U12 Boys   Denard, D Hulayew, Z Hulayew, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 324 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #07 U11 Boys   Soto, A Denard, D Hulayew, Z DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 257 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #07 U12 Boys   Hulayew, A Soto, A Denard, D DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 219 Philadelphia SC SCPASA USTC #07 U15 Girls   Hulayew, Z Hulayew, A Soto, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 281 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #07 U14 Boys   Denard, D Hulayew, Z Hulayew, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 190 HMMS Montgomery United USTC #08 U14 Boys   Murphy, S Murphy, K Stevenson, S DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 191 FC Europa FC DELCO USTC #08 U14 Boys   Fiorenza, A Murphy, S Murphy, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:45 AM 194 Montgomery United FC Delco USTC #08 U14 Boys   Stevenson, S Fiorenza, A Murphy, S DT-Spirit Tourney
8/18/2019 12:00 PM 193 HMMS FC Europa USTC #08 U14 Boys   Murphy, K Stevenson, S Fiorenza, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:30 PM 192 FC Delco FC DELCO USTC #08 U14 Boys   Murphy, S Murphy, K Stevenson, S DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:45 PM 290 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #08 U13 Boys   Fiorenza, A Murphy, S Murphy, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 148 Pipeline SC TBA USTC #09 U13 Boys   Walters, C Ruth, J Petruzelli, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 275 Bracket C #2 Bracket D #2 USTC #09 U13 Boys   Knauss, J Walters, C Ruth, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 123 Soccer Association of Columbia FISHTOWN AC USTC #09 U13 Boys   Petruzelli, A Knauss, J Walters, C DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 254 Bracket B #1 Bracket A #2 USTC #09 U13 Boys   Ruth, J Petruzelli, A Knauss, J DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 255 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #09 U13 Boys   Walters, C Ruth, J Petruzelli, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 284 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #10 U14 Boys   Branchide, C Finnegan, A Branchide, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 147 Lehigh Valley United Radnor Soccer Club USTC #10 U13 Boys   Heron, C Branchide, C Finnegan, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 274 Bracket A #3 Bracket B #3 USTC #10 U13 Boys   Branchide, E Heron, C Branchide, C DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 118 Ottawa South United PHILA UKR Nationals USTC #10 U13 Boys   Finnegan, A Branchide, E Heron, C DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 289 Semi-Finals A Winner Bracket C #1 USTC #10 U13 Boys   Branchide, C Finnegan, A Branchide, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 280 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #10 U14 Boys   Heron, C Branchide, C Finnegan, A DT-Spirit Tourney
8/18/2019 8:00 AM 245 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #11 U14 Boys   Woodring, KJ Woodring, B Woodring, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 9:15 AM 288 Bracket A #1 Bracket B #1 USTC #11 U13 Boys   Steiger, E Woodring, KJ Woodring, B DT-Spirit Tourney
8/18/2019 10:30 AM 273 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #11 U13 Boys   Woodring, K Steiger, E Woodring, KJ DT-Spirit Tourney
8/18/2019 11:45 AM 117 Pipeline SC FC EUROPA USTC #11 U13 Boys   Woodring, B Woodring, K Steiger, E DT-Spirit Tourney
8/18/2019 1:00 PM 253 Bracket A #1 Bracket B #2 USTC #11 U13 Boys   Woodring, KJ Woodring, B Woodring, K DT-Spirit Tourney
8/18/2019 2:15 PM 291 Bracket A #2 Bracket B #2 USTC #11 U13 Boys   Steiger, E Woodring, KJ Woodring, B DT-Spirit Tourney